Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

Ferrari vyšlo z prvního dne příprav na Velkou cenu Japonska jako druhý nejrychlejší tým za Mercedesem, když ve druhém tréninku skončil Kimi Räikkönen třetí a Sebastian Vettel pátý.
Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

Sebastian Vettel (3./5.)

Čtyřnásobný mistr světa musí pro nedělní závod na Suzuce počítat s penalizací tří míst za kolizi s Nikem Rosbergem na startu minulého závodu v Malajsii.

„Samozřejmě moc nepomůže, když startujete trochu více vzadu, dá se tady ale předjíždět, i když to není snadné,“ řekl Vettel.

„V tuto chvíli však musíme pracovat na rychlosti vozu. V ideálním případě byste tu vždy chtěli mít více přilnavosti, když ji máte, tak je to skvělý pocit. Myslím, že ještě můžeme doladit vyvážení a trochu vylepšit i přilnavost, abychom na tom byli celkově lépe.“

Kimi Räikkönen (4./3.)

Fin si po prvních dvou trénincích na Suzuce postěžoval na vyvážení svého vozu i přesto, že v odpoledním tréninku nestačil jen na piloty Mercedesu. Za druhým Lewisem Hamiltonem přitom zaostal jen o 250 tisícin.

„Vyvážení zřejmě ještě není takové, jaké bych si představoval,“ řekl Räikkönen. „Můj čas byl velmi dobrý, pocitově byl však vůz nedotáčivý a v první části okruhu jsem s vozem bojoval. Nebyl to zkrátka dobrý pocit. Časem na kolo jsem byl trochu překvapen.“

„Ke konci se to zlepšilo, stále to ale není tam, kde bych to chtěl mít. Pocit jsem dnes neměl velmi dobrý, čas na kolo byl ale OK. Pokud se nám podaří mít dobrý pocit a vůz bude fungovat tak, jak chceme, můžeme se o hodně zlepšit, takže uvidíme, co se stane.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (2) Další článek: Mercedes stále neví, co přesně odstavilo Hamiltona, v Japonsku zpomalil
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00