Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

Ferrari vyšlo z prvního dne příprav na Velkou cenu Japonska jako druhý nejrychlejší tým za Mercedesem, když ve druhém tréninku skončil Kimi Räikkönen třetí a Sebastian Vettel pátý.
Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

Sebastian Vettel (3./5.)

Čtyřnásobný mistr světa musí pro nedělní závod na Suzuce počítat s penalizací tří míst za kolizi s Nikem Rosbergem na startu minulého závodu v Malajsii.

„Samozřejmě moc nepomůže, když startujete trochu více vzadu, dá se tady ale předjíždět, i když to není snadné,“ řekl Vettel.

„V tuto chvíli však musíme pracovat na rychlosti vozu. V ideálním případě byste tu vždy chtěli mít více přilnavosti, když ji máte, tak je to skvělý pocit. Myslím, že ještě můžeme doladit vyvážení a trochu vylepšit i přilnavost, abychom na tom byli celkově lépe.“

Kimi Räikkönen (4./3.)

Fin si po prvních dvou trénincích na Suzuce postěžoval na vyvážení svého vozu i přesto, že v odpoledním tréninku nestačil jen na piloty Mercedesu. Za druhým Lewisem Hamiltonem přitom zaostal jen o 250 tisícin.

„Vyvážení zřejmě ještě není takové, jaké bych si představoval,“ řekl Räikkönen. „Můj čas byl velmi dobrý, pocitově byl však vůz nedotáčivý a v první části okruhu jsem s vozem bojoval. Nebyl to zkrátka dobrý pocit. Časem na kolo jsem byl trochu překvapen.“

„Ke konci se to zlepšilo, stále to ale není tam, kde bych to chtěl mít. Pocit jsem dnes neměl velmi dobrý, čas na kolo byl ale OK. Pokud se nám podaří mít dobrý pocit a vůz bude fungovat tak, jak chceme, můžeme se o hodně zlepšit, takže uvidíme, co se stane.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes stále neví, co přesně odstavilo Hamiltona, v Japonsku zpomalil

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen