Räikkönen Ferrari stále věří

Kimi Räikkönen neprožil zrovna dobrou sezónu. Podle jeho názoru je to ale jedno. Pokud nevyhrajete titul, je to ostatní nepodstatné.
Räikkönen Ferrari stále věří

Mistr světa z roku 2007 si myslí, že pokud nezískáte titul v dané sezóně, tak to ostatní už není podstatné.

„Jste tady, abyste se pokusili vyhrát závody a šampionáty a když se to nepodaří, selhali jste tak jako tak – ať už jste skončili na druhém nebo dvacátém místě, není v tom velký rozdíl,“ říká Räikkönen.

„Byl to samozřejmě těžký rok, ale dozvěděli jsme se věci, které nám v budoucnu pomohou. Není to samozřejmě tak zábavné, když máte v těžkém období jeden závod za druhým. Pokud máte lepší výsledky, je to větší zábava pro každého, ale tak to chodí. Jsem si jistý, že se můžeme dostat zpět tam, kde bychom měli být,“ věří Fin.

Ohledně vozu na příští rok je Räikkönen realista. „Uslyšíte spoustu čísel, ale je zkrátka stejné každý rok s každým týmem. Až se dostanete na okruh, tak se dozvíte, jak dobré auto ve skutečnosti je.“

„Na začátku roku začali se stavbou nového vozu. Naslouchali nám a udělali některé změny, aby se pokusili zlepšit oblasti, ve kterých cítíme, že letošní vůz postrádá výkon. Na prvním testu se dozvíme, jak se nám to povedlo. Věřím, že budeme mít mnohem lepší auto a mnohem lepší balíček, ale jak moc dobré? V únoru příštího roku se to dozvíme,“ uzavírá jezdec Ferrari.  

Další článek: Button připouští, že na případnou nabídku McLarenu může říct ne