Räikkönen: Ferrari mohlo jet v testech ještě rychleji

Ferrari během předsezónních testů formule 1 na okruhu v Barceloně zajelo neoficiálně nový traťový rekord. Podle Kimiho Räikkönena přitom mohl být čas ještě lepší.
Räikkönen: Ferrari mohlo jet v testech ještě rychleji

Sebastian Vettel v předposlední den letošních zimních testů zajel čas 1:17.182, což je vůbec nejrychlejší čas zajetý na této verzi okruhu. Räikkönen pak o den později zajel pouze o 39 tisícin horší čas.

Räikkönen po skončení letošních předsezónních testů řekl, že letošní vůz Ferrari má v sobě ještě více rychlosti.

„Jsem si jistý, že pokud bychom chtěli jet rychleji, mohli bychom, tady to ale nic neznamená,“ řekl Räikkönen.

„Za dva týdny budou všichni vědět, jak na tom každý je. Do té doby jen hádáme, tak jako jsme hádali před tím, než testy začaly. Vždy je co zlepšovat a pokud chceme jet rychleji, můžeme.“

Souhrn předsezónních testů 2018

Souhrn předsezónních testů 2018

V poslední den testů si Räikkönen také vůbec poprvé vyzkoušel závodní simulaci s letošním vozem.

„Celkově je to silný balíček. Samozřejmě je vždy co zlepšovat, to je ale běžné s každým vozem, i když vyhráváte závody. Ale je velmi spolehlivé, zdá se, že funguje velmi hladce.“

Räikkönenovy letošní testy byly výrazně ovlivněny dalšími faktory. Vinou špatnému počasí strávil Fin v první sérii testů na trati jen jeden den. Kvůli nemoci pak ve druhém testu musel přenechat vůz Vettelovi.

Fin během testů odjel celkem 286 kol, přičemž 157 jich zajel během závěrečného dne zimních příprav.

„Myslím, že si vždy tady a tam přejete trochu více, jezdit kola a zkoušet věci, ale nezáleží na tom, kolik kol odjedete, vždy se divíte,“ řekl.

„Kvůli počasí to minulý týden nebylo ani zdaleka dokonalé, pak jsem byl nemocný. Ale nakonec jsme měli slušný den a měl jsem docela dobrý pocit. Byl to pozitivní den, slušné množství kol a času stráveného ve voze, kdy jsem se učil věci a cítil jsem se pohodlněji.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Toro Rosso po testech přehodnocuje své ambice pro Melbourne

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10