Räikkönen dostane v Bahrajnu na míru šité nové díly

Ferrari nasadí tento víkend na F14 T úpravy, které by měly přiblížit chování předku vozu představám Kimiho Räikkönena.
Räikkönen dostane v Bahrajnu na míru šité nové díly

Finský pilot je známý tím, že potřebuje specifické chování a cit na přední nápravě. Když se může do předku opřít podle svých potřeb, je pak velmi rychlý. Přizpůsobit mu auto ale není triviální, o čemž se přesvědčil třeba Lotus se svými x verzemi sloupku řízení.

Teď pro Räikkönena pracuje Ferrari. „V příštím závodě bychom měli dostat několik nových dílů a být spokojenější s předkem a řídit trochu víc, jak to chci,“ prozradil.

„Předek by se pak měl chovat trochu příjemněji, ale musíme si počkat, jak se nám bude dařit v pátek, z toho pak vyjdeme.“

Räikkönen: Potřebuji vyřešit nastavení auta, ne brzdy

Räikkönen: Potřebuji vyřešit nastavení auta, ne brzdy

Räikkönenovi se celkem dobře dařilo už v malajsijských trénincích, na suchu byl nejbližším konkurentem mercedesů. V mokré kvalifikaci mu ale rychle odcházely zadní pneumatiky, takže ztratil. A závod mu pak pokazil Magnussen, když mu rozřízl zadní pneumatiku.

„Myslím, že celkem dobře víme, co chceme udělat a kudy chceme jít, aby se auto chovalo lépe. Pokud se nám to podaří, budeme mnohem rychlejší.“

„Dobré je, že se nám dařilo mnohem lépe už tady (v Malajsii). Výsledky to samozřejmě neukázaly, ale je příjemné, že jdeme správným směrem,“ uzavřel.

Další článek: Fotogalerie: Nejhezčí obrázky z Grand Prix Bahrajnu 2013

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10