Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je maximálně spokojený s výkony Kimiho Räikkönena v letošní sezóně. Radost mu dělá i Romain Grosjean.
Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Enstonští se před letní přestávkou ohlédli za první polovinou sezóny. "Kimimu bych dal deset z deseti," hodnotil Boullier. "Od začátku sezóny odvádí úžasnou práci a jeho pozoruhodná série 27 závodů v řadě na bodech hovoří sama za sebe."

"Ať se stane cokoliv, je pořád vpředu, jak jsme viděli v posledních pár kolech v Monaku. Hraje velkou roli v tlačení týmu vpředu a mít tak populární osobnost v sedačce má také své výhody."

Grosjeanovi chvíli trvalo, než začal naplňovat očekávání týmu, ale už s ním panuje spokojenost.

"Romain měl těžší začátek roku, měl za sebou těžkou sezónu 2012 a možná mu trochu trvalo, než si to sedlo a než začal podávat své maximální výkony," komentoval Boullier. "Nicméně velmi mě těší, že se ze svých zkušeností poučil a opravdu začíná mít výsledky, o kterých jsme vždy věděli, že je dokáže mít."

"V Německu a Maďarsku to dal kompletně dohromady během dvou víkendů za sebou, a to by pro něj měl být základ. Ví, že pokud chce vyhrávat závody a bojovat o šampionáty, musí takto dobře jezdit v každé Grand Prix. Pokud si tuto úroveň udrží, Romain může být v budoucnu kandidátem na titul, tím jsem si jistý."

V šampionátu týmů si Lotus zatím neplní svůj původní cíl, kterým je třetí místo, ale nic není ztracené.

"Šampionát je teď velmi vyrovnaný mezi námi, Ferrari a Mercedesem, takže musíme mířit trochu výš, abychom si své cíle naplnili," deklaroval šéf Lotusu. "Proto si myslím, že je lepší ambicí mířit na druhé místo, a budeme se hodně snažit, abychom v této výzvě obstáli."

"V Enstonu máme ambiciózní skupinu lidí a místo v první trojce na konci roku je možné, což by bylo pro všechny zapojené lidi fantastickým úspěchem. Do příštích devíti závodů jdeme dobře naladěni."

Další článek: Briatore: Alonso do Red Bullu nechce, Webber u něj měl zůstat

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.