Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je maximálně spokojený s výkony Kimiho Räikkönena v letošní sezóně. Radost mu dělá i Romain Grosjean.
Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Enstonští se před letní přestávkou ohlédli za první polovinou sezóny. "Kimimu bych dal deset z deseti," hodnotil Boullier. "Od začátku sezóny odvádí úžasnou práci a jeho pozoruhodná série 27 závodů v řadě na bodech hovoří sama za sebe."

"Ať se stane cokoliv, je pořád vpředu, jak jsme viděli v posledních pár kolech v Monaku. Hraje velkou roli v tlačení týmu vpředu a mít tak populární osobnost v sedačce má také své výhody."

Grosjeanovi chvíli trvalo, než začal naplňovat očekávání týmu, ale už s ním panuje spokojenost.

"Romain měl těžší začátek roku, měl za sebou těžkou sezónu 2012 a možná mu trochu trvalo, než si to sedlo a než začal podávat své maximální výkony," komentoval Boullier. "Nicméně velmi mě těší, že se ze svých zkušeností poučil a opravdu začíná mít výsledky, o kterých jsme vždy věděli, že je dokáže mít."

"V Německu a Maďarsku to dal kompletně dohromady během dvou víkendů za sebou, a to by pro něj měl být základ. Ví, že pokud chce vyhrávat závody a bojovat o šampionáty, musí takto dobře jezdit v každé Grand Prix. Pokud si tuto úroveň udrží, Romain může být v budoucnu kandidátem na titul, tím jsem si jistý."

V šampionátu týmů si Lotus zatím neplní svůj původní cíl, kterým je třetí místo, ale nic není ztracené.

"Šampionát je teď velmi vyrovnaný mezi námi, Ferrari a Mercedesem, takže musíme mířit trochu výš, abychom si své cíle naplnili," deklaroval šéf Lotusu. "Proto si myslím, že je lepší ambicí mířit na druhé místo, a budeme se hodně snažit, abychom v této výzvě obstáli."

"V Enstonu máme ambiciózní skupinu lidí a místo v první trojce na konci roku je možné, což by bylo pro všechny zapojené lidi fantastickým úspěchem. Do příštích devíti závodů jdeme dobře naladěni."

Diskuze (73) Další článek: Briatore: Alonso do Red Bullu nechce, Webber u něj měl zůstat
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.