Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je maximálně spokojený s výkony Kimiho Räikkönena v letošní sezóně. Radost mu dělá i Romain Grosjean.
Räikkönen dostal na pololetním vysvědčení od Lotusu plný počet bodů

Enstonští se před letní přestávkou ohlédli za první polovinou sezóny. "Kimimu bych dal deset z deseti," hodnotil Boullier. "Od začátku sezóny odvádí úžasnou práci a jeho pozoruhodná série 27 závodů v řadě na bodech hovoří sama za sebe."

"Ať se stane cokoliv, je pořád vpředu, jak jsme viděli v posledních pár kolech v Monaku. Hraje velkou roli v tlačení týmu vpředu a mít tak populární osobnost v sedačce má také své výhody."

Grosjeanovi chvíli trvalo, než začal naplňovat očekávání týmu, ale už s ním panuje spokojenost.

"Romain měl těžší začátek roku, měl za sebou těžkou sezónu 2012 a možná mu trochu trvalo, než si to sedlo a než začal podávat své maximální výkony," komentoval Boullier. "Nicméně velmi mě těší, že se ze svých zkušeností poučil a opravdu začíná mít výsledky, o kterých jsme vždy věděli, že je dokáže mít."

"V Německu a Maďarsku to dal kompletně dohromady během dvou víkendů za sebou, a to by pro něj měl být základ. Ví, že pokud chce vyhrávat závody a bojovat o šampionáty, musí takto dobře jezdit v každé Grand Prix. Pokud si tuto úroveň udrží, Romain může být v budoucnu kandidátem na titul, tím jsem si jistý."

V šampionátu týmů si Lotus zatím neplní svůj původní cíl, kterým je třetí místo, ale nic není ztracené.

"Šampionát je teď velmi vyrovnaný mezi námi, Ferrari a Mercedesem, takže musíme mířit trochu výš, abychom si své cíle naplnili," deklaroval šéf Lotusu. "Proto si myslím, že je lepší ambicí mířit na druhé místo, a budeme se hodně snažit, abychom v této výzvě obstáli."

"V Enstonu máme ambiciózní skupinu lidí a místo v první trojce na konci roku je možné, což by bylo pro všechny zapojené lidi fantastickým úspěchem. Do příštích devíti závodů jdeme dobře naladěni."

Diskuze (73) Další článek: Briatore: Alonso do Red Bullu nechce, Webber u něj měl zůstat
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10