Räikkönen doplatil na nepovedený start

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Pouhé tři body si z Turecka odváží tým Ferrari. Před závodem to vypadalo na větší bodový přísun, vždyť Räikkönen s Massou startovali ze šestého a sedmého místa. V závodě však bylo vše jinak, Massa skončil šestý, Räikkönen se do bodované osmičky nepodíval.

"Měl jsem hodně nepovedený start. V první zatáčce jsem musel bojovat o svou pozici a byl jsem příliš široký. V deváté zatáčce jsem se dotkl zadní pneumatiky Fernanda Alonsa, čímž jsem si trochu poškodil přední přítlačné křídlo.

Pak to už bylo opravdu těžké. Když se vyměnila příď vozu a nasadily nové pneumatiky, jel vůz dobře. To už ale bylo příliš pozdě. Kdyby byl start lepší, myslím, že bychom si snadno dojeli pro bod nebo dva. Takové věci se ale dějí. Je to úplně jiné, obvykle jsme tu byli silní. V Silverstonu představíme několik novinek. V Turecku se nám nedařilo tolik jako v minulém závodě. Hodně totiž záleží na charakteristice okruhu," řekl Räikkönen, který se do cíle podíval jako devátý.

Felipe Massa se už po kvalifikaci smířil s tím, že zisk čtvrtého vítězství v Turecku není pravděpodobný. Závod mu dal za pravdu.

"Hodně těžký den. Musíme akceptovat fakt, že na víc než šesté místo jsme neměli. Nebyli jsme zkrátka schopni konkurovat vozům vpředu. Musíme pokračovat v intenzivním vývoji, abychom do Silverstonu tuto ztrátu zredukovali. Už od pátku bylo těžké najít způsob, jak správně uvést pneumatiky do provozu. Měkké pneumatiky dnes vypadaly lépe než v předešlých dnech, ale jejich nasazení na úvod závodu by bylo riskantní, protože se mohly rychle rozpadat," řekl Massa.

Další článek: Kovalainen si souboj s Barrichellem užil

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00