Räikkönen doplatil na nepovedený start

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Pouhé tři body si z Turecka odváží tým Ferrari. Před závodem to vypadalo na větší bodový přísun, vždyť Räikkönen s Massou startovali ze šestého a sedmého místa. V závodě však bylo vše jinak, Massa skončil šestý, Räikkönen se do bodované osmičky nepodíval.

"Měl jsem hodně nepovedený start. V první zatáčce jsem musel bojovat o svou pozici a byl jsem příliš široký. V deváté zatáčce jsem se dotkl zadní pneumatiky Fernanda Alonsa, čímž jsem si trochu poškodil přední přítlačné křídlo.

Pak to už bylo opravdu těžké. Když se vyměnila příď vozu a nasadily nové pneumatiky, jel vůz dobře. To už ale bylo příliš pozdě. Kdyby byl start lepší, myslím, že bychom si snadno dojeli pro bod nebo dva. Takové věci se ale dějí. Je to úplně jiné, obvykle jsme tu byli silní. V Silverstonu představíme několik novinek. V Turecku se nám nedařilo tolik jako v minulém závodě. Hodně totiž záleží na charakteristice okruhu," řekl Räikkönen, který se do cíle podíval jako devátý.

Felipe Massa se už po kvalifikaci smířil s tím, že zisk čtvrtého vítězství v Turecku není pravděpodobný. Závod mu dal za pravdu.

"Hodně těžký den. Musíme akceptovat fakt, že na víc než šesté místo jsme neměli. Nebyli jsme zkrátka schopni konkurovat vozům vpředu. Musíme pokračovat v intenzivním vývoji, abychom do Silverstonu tuto ztrátu zredukovali. Už od pátku bylo těžké najít způsob, jak správně uvést pneumatiky do provozu. Měkké pneumatiky dnes vypadaly lépe než v předešlých dnech, ale jejich nasazení na úvod závodu by bylo riskantní, protože se mohly rychle rozpadat," řekl Massa.

Diskuze (42) Další článek: Kovalainen si souboj s Barrichellem užil
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10