Räikkönen do Red Bullu nepůjde, Webbera nahradí zřejmě Ricciardo

Před Grand Prix Belgie se objevují zprávy, podle kterých nedojde u Red Bullu ke spojení dvou mistrů světa Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena.
Räikkönen do Red Bullu nepůjde, Webbera nahradí zřejmě Ricciardo

Podle německých médií je již několik dní neoficiálně jisté, že se Red Bull Racing rozhodl pro Daniela Ricciarda, čímž ve své hlavní stáji zachová australskou linii.

Doposud nebylo možné tyto zprávy ověřit, ale dnes uvedl finský Turun Sanomat, že mu Räikkönenův manažer Steve Robertson potvrdil, že Fin k Rakušanům nepůjde.

"Jednání s Red Bullem nebyla úspěšná a skončila už před časem," řekl.

To silně podporuje zprávu, že se Dietrich Mateschitz a jeho lidé rozhodli nahradit Webbera Ricciardem, protože již delší dobu tým prohlašoval, že si vybírá jen mezi australským juniorem a Räikkönenem. Víkend belgické Grand Prix by měl přinést potvrzení.

Jako pravděpodobné se teď jeví Räikkönenovo setrvání u Lotusu, ale jiné spekulace ho spojují s Ferrari, i když italský tým říká, že změna jezdecké sestavy pro něj není na pořadu dne.

Další článek: Symonds začal pracovat jako technický ředitel Williamsu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10