Räikkönen: Difuzory budou mít na šampionát obrovské dopady

Ferrari schází přítlak.
Odvolací soud FIA rozhodne příští týden, zda jsou dvoupatrové difuzory skutečně v souladu s pravidly a podle Kimiho Räikkönena to bude mít zásadní dopady na šampionát. Ferrari dvoupatrový difuzor nemá, a proto ve srovnání s Brawnem, Williamsem a Toyotou ztrácí hodně přítlaku.

"Příští závod je v Číně, ale pár dní před tím odvolací soud FIA rozhodne o difuzorech. To rozhodnutí bude mít obrovské dopady na šampionát. Potřebujeme více přítlaku a velmi tvrdě na tom pracujeme. Stačí analyzovat výkon ze všech tří sektorů v Malajsii, abyste zjistili, že na nejlepší vozy ztrácíme. Je to vidět zejména v prostředním sektoru, kde je přítlak klíčový," konstatoval Räikkönen.

Ferrari sice nemá ještě připravený dvoupatrový difuzor pro případné nasazení v Číně, ale Stefano Domenicali uvedl, že se jeho tým musí přiblížit špičce i bez něj již v Šanghaji. "Budeme mít některé nové díly a vím, že tým pracuje velmi tvrdě, aby celý vývoj urychlil," potvrdil Räikkönen.

V boji s vozy difuzorového gangu může Ferrari využít KERS, který zatím tyto konkurenční týmy nemají. Podle Räikkönena přinesl tento systém v Malajsii větší výhody než v Melbourne, ale ještě je třeba odstranit určité nedostatky.

"Stále máme několik drobných problémů, sám jsem to poznal v Malajsii. V pátek se kokpit zaplnil kouřem na konci prvního tréninku, zatímco v neděli zatekla voda do KERS, to zničilo izolaci a já jsem musel skončit. Na startu funguje KERS opravdu dobře, jak bylo vidět v neděli," dodal.
Další článek: Za ten bod to vážně nestálo