Räikkönen: děláme malé a správné kroky

Kimi Räikkönen je spokojen s pokroky, kterých dosahuje Ferrari v letošní sezóně.
Räikkönen: děláme malé a správné kroky

Räikkönen stál poprvé od Grand Prix Číny 2013 v první řadě, ale to mu nakonec v závodě bylo k ničemu. Zřejmě kvůli problému se spojkou se při startu neodlepil ze startovního roštu.

Mistr světa z roku 2007 je nicméně alespoň spokojen s tím, jakých pokroků dosahuje Ferrari. „Jsou to malé kroky a jsou to kroky správným směrem,“ říká Räikkönen, jehož slova přináší Crash.net. „Samozřejmě bychom nikdy nepoužívali věci, které by nám opravdu nepomohly. Myslím, že to není velký krok, ale je jdeme správnou cestou a na okruhu (Monza), kde jde hlavně o výkon a rychlost, nám to pomohlo.“ Připomeňme, že Ferrari nasadilo v Monze vylepšený motor, ale totéž udělal i Mercedes. 

„Na konci bylo s ohledem na to, co se stalo v závodě, zklamání, ale myslím, že po celý víkend jsme měli docela dobrou rychlost. Svým způsobem můžeme být spokojení s tím, čeho jsme dosáhli, protože jsme očekávali, že to bude těží. Po celý rok děláme správné věci, vyvíjíme a zlepšuje auto správným směrem. Tohle byl další krok na cestě.“ 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Button důvěru v projekt s Hondou neztrácí

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00