Räikkönen dal Vettelovi zabrat víc než se zdá, říká Allison

Propastný bodový rozdíl podle technického ředitele týmu nevypovídá o skutečné situaci.
Räikkönen dal Vettelovi zabrat víc než se zdá, říká Allison

Technický ředitel Ferrari James Allison tvrdí, že Kimi Räikkönen letos prověřil kvality nového týmového kolegy Sebastiana Vettela více, než naznačují výsledky.

Vettel skončil v celkovém hodnocení třetí za dvojicí Mercedesu se ziskem 278 bodů, zatímco Räikkönen se musel spokojit se čtvrtým místem a 150 body. Allison však říká, že Fin i navzdory číslům Němce letos pořádně prohnal.

„Byla spousta příležitostí, při kterých se Sebastian pěkně zapotil a musel se pořádně snažit, aby svého týmového kolegu udržel za sebou,“ řekl Allison.

Sebastian Vettel vs. Kimi Räikkönen v číslech

Pozice v šampionátu: 3. – 4.

Počet bodů: 278 – 150

Počet vítězství: 3 – 0

Počet pódiových umístění: 13 – 3

Počet nejrychlejších kol: 1 – 2

Angličan vyzdvihl zejména Räikkönenovo druhé místo v Bahrajnu, které bylo jeho nejlepším výsledkem sezóny, stejně tak pochválil Finův výkon na Silverstonu, kde šampion z roku 2007 Vettela porazil v kvalifikaci, ačkoliv v závodě v proměnlivých podmínkách dojel pouze osmý.

„(Na Silverstonu) Sebastian naprosto upřímně přiznal, že v řadě pasáží okruhu nedokázal s Kimim držet tempo, nebyl stejně rychlý,“ řekl.

„V jiných fázích roku se ale (Räikkönenovi) vloudily chybičky a také měl sem tam opravdovou smůlu, když ho o dobrý výsledek připravila naše nespolehlivost.

Co jsme však během sezóny viděli, a zejména v závěrečné fázi, byl Kimi, který Sebastiana pořádně proháněl.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Velká cena USA se uskuteční, ujišťuje Ecclestone