Räikkönen: Ciao Ferrari, splnil jsem si s tebou svůj sen

Fin se po třech letech rozloučil s Maranellem.
Kimi Räikkönen se závodem v Abú Zabí rozloučil s týmem Ferrari a nyní je zatím bez angažmá pro příští rok. I když se v letošní sezóně italský tým trápil, Räikkönen ničeho nelituje a na své působení v Maranellu je hrdý, zejména proto, že dosáhl svého dlouhodobého cíle.

"A je to. Můj příběh s Ferrari skončil v neděli v Abú Zabí," řekl. "S ´červenými´ jsem měl možnost splnit si jeden ze svých snů, zatímco teď hledím do budoucna a čekám na nové výzvy."

"Je ale jisté, že Maranello opouštím s mnoha hezkými vzpomínkami. V posledních třech letech jsem vyhrál devět závodů, jezdecký titul a přispěl jsem k vítězství ve dvou šampionátech konstruktérů. U Ferrari jsem získal hodně přátel a strávili jsme spolu skvělé časy."

V letošní sezóně mělo Ferrari nekonkurenceschopné auto, přesto se Räikkönenovi podařilo v druhé polovině roku získat několik dobrých výsledků, za vrchol samozřejmě považuje vítězství v belgickém Spa.

"Teď jsou všichni soustředění na příští sezónu, Ferrari tak učinilo již před několika měsíci," pokračoval Räikkönen. "Nastanou další změny - bude zakázáno tankování a přední pneumatiky budou užší - i když nebudou tak radikální jako letos."

"Na začátku závodu se budou monoposty se vším tím palivem celkem těžko řídit a bude klíčové příliš nezatěžovat pneumatiky. Hodně zábavné budou kvalifikace, protože v třetí části budeme jezdit s téměř prázdnou nádrží."

Ovšem pokud si má Räikkönen nová pravidla užít, musí si najít tým, který mu v příštím roce poskytne vůz. Nejblíže má k návratu do McLarenu, ale uzavřené zatím nic není.

"Ve formuli 1 závodím devět let. Pořád chci vítězit v závodech a vyhrávat tituly, ale ve formuli 1 zůstanu jen tehdy, když najdu tým, který mi zaručí vůz schopný vítězit. Uvidíme, co se bude dít v následujících týdnech," dodal.
Další článek: Příští rok budu ve formuli 1, tvrdí Grosjean

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.