Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu

Räikkönenův manažer Steve Robertson prozradil, že klíč k budoucnosti jeho jezdce drží tým Lotus. Pokud naplní předpoklady konkurenceschopnosti, bývalý mistr světa zůstane.
Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu

Räikkönen je bez smlouvy na příští rok, a proto může na konci sezóny opustit Lotus. Zřejmě stále má šanci na místo u Red Bullu, vyloučen zcela není ani návrat do Ferrari.

Podle jeho manažera ho ale srdce táhne k Enstonu. "Lotus drží klíče k Räikkönenově budoucnosti," řekl Robertson pro Autosport. "Pokud mu tým dokáže dát odpovědi, které chce slyšet, což zajistí, že bude mít auto, které dokáže bojovat o vítězství v závodech a šampionátu, tak zůstane."

Finovo rozhodnutí tak do značné míry závisí na dohodě Lotusu s Infinity Racing. Toto uskupení se má stát třetinovým spolumajitelem týmu a přinést finanční stabilitu, ale parametry spolupráce a smlouva stále nebyly podepsány, takže budoucnost týmu zůstává nejistá.

Šéf týmu Eric Boullier prohlásil, že očekává uzavření dohody s Infinity velmi brzy. A až se tak stane, tak podle něj Lotus získá finance pro posun na vyšší úroveň na několik dalších let.

Další článek: McLaren: Změna dodavatele pneumatik by ovlivnila rozložení sil

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.