Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu

Räikkönenův manažer Steve Robertson prozradil, že klíč k budoucnosti jeho jezdce drží tým Lotus. Pokud naplní předpoklady konkurenceschopnosti, bývalý mistr světa zůstane.
Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu

Räikkönen je bez smlouvy na příští rok, a proto může na konci sezóny opustit Lotus. Zřejmě stále má šanci na místo u Red Bullu, vyloučen zcela není ani návrat do Ferrari.

Podle jeho manažera ho ale srdce táhne k Enstonu. "Lotus drží klíče k Räikkönenově budoucnosti," řekl Robertson pro Autosport. "Pokud mu tým dokáže dát odpovědi, které chce slyšet, což zajistí, že bude mít auto, které dokáže bojovat o vítězství v závodech a šampionátu, tak zůstane."

Finovo rozhodnutí tak do značné míry závisí na dohodě Lotusu s Infinity Racing. Toto uskupení se má stát třetinovým spolumajitelem týmu a přinést finanční stabilitu, ale parametry spolupráce a smlouva stále nebyly podepsány, takže budoucnost týmu zůstává nejistá.

Šéf týmu Eric Boullier prohlásil, že očekává uzavření dohody s Infinity velmi brzy. A až se tak stane, tak podle něj Lotus získá finance pro posun na vyšší úroveň na několik dalších let.

Další článek: McLaren: Změna dodavatele pneumatik by ovlivnila rozložení sil

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10