Räikkönen chce zpět k Ferrari, říká Jordan

Eddie Jordan, jenž úspěšně předpověděl mimo jiné pohyby Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona, vidí Kimiho Räikkönena na cestě do Ferrari.
Räikkönen chce zpět k Ferrari, říká Jordan

Stojaté vody přestupového trhu s jezdci se včera trochu rozvířily, když Räikkönenův manažer oznámil krach jednání s Red Bullem. Fin ale zůstává hlavní postavou letošního přestupového kolotoče.

Podle analytika BBC Eddieho Jordana, který v minulých letech dokázal, že se umí dostat k informacím, je teď Räikkönen zaměřen na návrat k Ferrari. Podle bývalého majitele týmu chtěl pilot Lotusu původně k Red Bullu, ale když dohoda nevyšla, přesunul pozornost směrem k Maranellu.

Jordan dodává, že smlouva zatím na světě není, takže setrvání u Lotusu zůstává reálnou možností. Räikkönenův manažer Robertson potvrdil, že možností je stále víc. Na otázku, zda jednou z nich je Ferrari, pak odpověděl: "Dokud nepotvrdí své sedačky, mojí prací je hovořit se všemi týmy a zjišťovat, kde je volno."

Fernando Alonso má smlouvu s Ferrari do roku 2016, takže pokud nedojde k nějakému velkému sporu, místo by musel uvolnit Massa. Tomuto kroku je v Maranellu nakloněna část vedení, ale prezident Montezemolo údajně nikoliv.

Další článek: Kimi, co s tebou dál bude?

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.