Räikkönen chce v Brazílii na pódium, ale potřebuje pomoc soupeřů

I když se v Interlagosu Ferrari tradičně daří.
Kimi Räikkönen zůstává jezdcem, který ve druhé polovině sezóny získal nejvíce bodů ze všech. Pomohly mu k tomu především čtyři umístění na stupních vítězů, jejichž sérii ukončil závod v Singapuru. V Suzuce zůstal stát pod pódiem a v Brazílii to podle něj může dopadnout podobně, pokud nebudou chybovat soupeři.

"Mým cílem je místo na stupních vítězů, což asi nebude snadné," řekl. "Každým závodem je to pro nás těžší a těžší, protože ostatní týmy své vozy nadále vylepšují, zatímco my používáme ten stejný už několik měsíců. Musíme odvést perfektní výkon a těžit z případných slabších chvil našich soupeřů."

"V sobotu oslavím třicáté narozeniny. Místo na pódiu by bylo skvělým dárkem, ale jak jsem řekl, soupeři by k tomu museli nějak přispět. Pokusíme se udržet třetí místo v poháru konstruktérů."

Největší dárek ke svým narozeninám si Räikkönen nadělil v Brazílii před dvěma roky, když získal mistrovský titul. Na okruh má proto ty nejlepší vzpomínky, přičemž Sao Paulo vozům ferrari obvykle sedí.

"Interlagos tradičně Ferrari vyhovuje a doufáme, že to tak bude i letos, i když víme, že to bude těžké. Klíčový bude aerodynamický přítlak, ale zároveň je důležité mít stabilní vůz při brzdění. Velmi důležitá je poslední zatáčka, která vede do kopce na cílovou rovinku - KERS by nám tu měl hodně pomoci," uvedl Fin.

V Grand Prix Brazílie dokončil Räikkönen celkem pětkrát na stupních vítězů.
Další článek: Jako bych tu nehodu nikdy neměl, říká po prvním testu Massa