Räikkönen chce ukončit kariéru u Ferrari, ale neví kdy

Kimi Räikkönen se pro CNN vyjádřil k tématu svého konce ve formuli 1.
Räikkönen chce ukončit kariéru u Ferrari, ale neví kdy

Finskému pilotovi končí smlouva u Ferrari v příštím roce. S ohledem na jeho formu se spekulovalo už o ledasčem, včetně toho, že by měl být po letošním roce nahrazen. To už se s největší pravděpodobností nestane (nebude to chtít zřejmě ani Marchionne).

Okolo Silverstonu se objevily informace, že Räikkönen počítá s tím, že ve formuli 1 skončí na konci příštího roku. Lidé z jeho okolí to ale později dementovali.

„Ne, to jsem nikdy neřekl,“ upozornil Räikkönen. „Jediné, co jsem řekl, že hodlám svou kariéru ve formuli 1 ukončit s Ferrari. Pak přišli lidé s tím, že to je konec na konci roku, za rok, potom.“

Räikkönen připouští, že po odchodu z F1 chce závodit ještě v jiných sériích. „Nemám ale žádné plány. Až v budoucnu skončím u Ferrari, tak se uvidí.“

Diskuze (47) Další článek: Co už jezdci neuslyší? Je toho hodně
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00