Räikkönen chce po Lotusu užší vztah s Renaultem

Podle spolumajitele Lotusu Gérarda Lopeze Kimi Räikkönenovi nejde při jednání o nové smlouvě o peníze, ale o technické předpoklady k úspěchu.
Räikkönen chce po Lotusu užší vztah s Renaultem

Lotus zatím nedořešil vztah s novým spolumajitelem Infinity Racing, ale nelehká jednání vede i s Renaultem, protože od něj chce větší spolupráci.

"Hýbe se to," řekl Lopez o diskuzích s Räikkönenem. "Před dvěma měsíci jsem řekl, že pokud od nás dostane to, co chce, což jsou technické záruky pro příští rok o našich vazbách na Renault, tak je velká šance, že zůstane."

Fin se sice netajil tím, že mu Lotus neplatí domluvenou mzdu, ale to podle Lopeze žádná zásadní překážka pro novou smlouvu není.

"To není ten problém. Myslím, že má jisté nedořešené věci (platby) za body, to je vše. Jemu teď jde hlavně o to, abychom příští rok byli top tým, protože jsou tu velké změny v technice."

"Nechce, abychom byli jen zákaznický tým. Diskutujeme o tom, jak si být s Renaultem blíž. Proto jsme ještě nepodepsali smlouvu (na motor)."

Než enstonský tým koupil Lopez, byl tovární stájí Renaultu. Francouzská automobilka se po singapurské aféře stáhla do role dodavatele motorů a za svůj tovární tým si vybrala Red Bull Racing, čímž se z enstonského Lotusu stal běžný zákazník.

Další článek: Video: Svému vydání se blíží dokumentární film 1 o 60. a 70. letech

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.