Räikkönen čekal, že letošní sezóna bude náročná

Finský závodník již od začátku roku věděl, že vzhledem k situaci v týmu bude první sezóna po návratu k Ferrari složitá.
Räikkönen čekal, že letošní sezóna bude náročná

Kimi Räikkönen se po dvou letech strávených u týmu Lotus vrátil k Ferrari. Celý rok se však trápil s letošním modelem F14 T a nejlepším výsledkem za celý rok bylo čtvrté místo.

Po finále v Abú Zabí však mistr světa z roku 2007 prozradil, že letošní problémy pro něj nebyly překvapivé.

„Spolu s týmem jsem čekal, že to bude složité, protože jsem věděl, jak se věci mají, pokud vám auto nesedí,“ řekl Räikkönen.

„Už dříve jsem měl u Ferrari podobný problém a není snadné něco změnit, když vám něco nesedí, pořád jsme ale tady a máme jasný plán, co musíme zlepšit a co musíme udělat pro to, abychom vrátili Ferrari tam, kam patří.“

Víte, že...

...teprve podruhé v kariéře Kimi Räikkönen za celý rok nedosáhl na stupně vítězů? Poprvé se tak stalo v roce 2001 ve Finově první sezóně v barvách Sauberu.

...konečné 12. místo v šampionátu je Räikkönenovým nejhorším umístěním?

Ještě před odchodem šéfa Marka Mattiacciho Räikkönen poznamenal, že v týmu proběhla spousta změn, která byla měla připravit Ferrari pro lepší ročník 2015.

„Cítím, že změny, které v týmu proběhly, uvnitř i ve všech oblastech, budou znamenat velké, velké zlepšení. Je nešťastné, že máme takový rok, protože to není dobré pro mě, není to dobré pro Ferrari nebo všechny fanoušky Ferrari, ale to je součástí hry.

Není to poprvé, co máme náročný rok, musíte z toho zkrátka vybrat to dobré a postarat se, aby se v budoucnu již nestalo to, co se stalo letos. Myslím, že je toho dost, co si z toho můžeme odnést, ale výsledek je špatný. Tak to je.“

Další článek: McLaren míří v prvním roce s Hondou vysoko