Räikkönen čeká, že se Ferrari povede v Maďarsku lépe

Obvykle horké podmínky mohou vyhovovat charakteristikám letošního vozu.
Räikkönen čeká, že se Ferrari povede v Maďarsku lépe

Kimi Räikkönen věří, že by se Ferrari mohlo v nadcházející Velké ceně Maďarska dařit lépe než v uplynulém závodě ve Velké Británii.

Stáj z Maranella na Silverstonu nestačila na Mercedes a Williams, ačkoliv díky proměnlivým podmínkám nakonec Sebastian Vettel zachránil třetí místo.

Na dotaz, zda by zamotaný Hungaroring mohl Ferrari vyhovovat lépe, Räikkönen odpověděl: „Jsem si docela jistý, že ano.

Samozřejmě to nebyl ideální víkend (na Silverstonu). Ostatní byli o něco rychlejší. Jsem si jistý, že tady to bude snazší, ale bude to stačit? To uvidíme. Doufáme ale v trošku jednodušší víkend.“

Zatímco forma Ferrari po Vettelově nečekaném vítězství v Malajsii stagnovala, Williams se dokázal dostat zpátky do nebezpečné pozice. Räikkönen však říká, že výkonnost bývá výrazně ovlivněna aktuálním okruhem.

„Na jiných tratích jsme viděli, že to hodně závisí na profilu okruhu, podmínkách a zvolených pneumatikách,“ řekl.

„Očekávám, že v nadcházejícím závodě to bude trochu jiný příběh a pak znovu jedeme na odlišné tratě. Pro nás takový typ okruhu, podmínek a pneumatik není ideální, ale musíme se zlepšit a pokusit se být rychlejší na kterékoliv trati.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Lotus: Maďarsko ukáže, jak na tom jsme

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.