Räikkönen byl vpředu, Ferrari z něj přesto udělalo dvojku, myslí si Rosberg

Kimi Räikkönen podal v Austrálii dobrý výkon. Porazil Vettela v kvalifikaci a v závodě si do zastávky v boxech nevedl špatně. Pak ho ale Ferrari hodilo přes palubu. Myslí si to alespoň Nico Rosberg.

Podle Rosberga Ferrari Räikkönena obětovalo a nutno říct, že mistr světa z roku 2016 není jediný, kdo si to myslí.

„Od Ferrari to byl strategický mistrovský výkon,“ řekl Rosberg, který pracuje pro RTL.

„Bohužel obětovali Räikkönena tím, že ho povolali dříve do boxů. Bylo to zcela jasné: Sebastian byl dnes číslo 1 a Räikkönen číslo 2. Sebastian mohl zůstat na trati a to jim otevřelo spoustu příležitostí. A měli i štipku štěstí.“

Otázkou je, zda to nebude Ferrari nakonec mrzet. Tým připravil Räikkönena o dobrý výsledek už v minulosti a výkony Fina pak šly dolů. Na stupních vítězů bylo patrné, že Räikkönen ze třetího místa není dvakrát nadšený.