Räikkönen byl s vozem v Německu spokojen

Kimi Räikkönen nezažil zrovna víkend snů. V sobotu se nedostal do poslední části kvalifikace a v neděli opět nebodoval. S vozem byl prý ale spokojený.
Räikkönen byl s vozem v Německu spokojen

Podle Räikkönena mohou za jeho výsledek poškození, které utrpěl v souboji s Hamiltonem, Vettelem a Alonsem.

Fernando Alonso prohlásil, že Ferrari udělalo malý krok vpřed. S tím souhlasí i jeho týmový kolega. Ten si ale pochvaluje spíše nastavení, se kterým se celý rok trápí.

„Je to čím dál tím víc tak, jak by to mělo být, ale výsledky nejsou takové, jak by měly být“, říká Fin pro Autosport.

Poškození vozu mě připravilo o body, říká Räikkönen  

Poškození vozu mě připravilo o body, říká Räikkönen  

„Vůz se na můj vkus choval mnohem lépe. Mohl jsem ho řídit více tak, jak jsem chtěl.“

Räikkönen však do bodové kasičky Ferrari opět nepřidal ani bod. „V druhé části kvalifikace jsme měli špatné druhé kolo, ale v závodě se vůz na nových pneumatikách choval dobře. Levá přední pneumatika ale nevydržela kvůli poškozenému přednímu křídlu.

Až v dalším víkendu dostanu víc dílů, mělo by to pomoct a měli bychom to začít otáčet a získávat více bodů v závodech. Není to snadné, věci se nedají plánovat. Vždy se něco pokazí, snad se to už brzy změní.

Mít obtížné víkendy není žádná legrace, ale k závodění to patří. Samozřejmě bych měl raději dobré výsledky než ty špatné, ale jsem si jistý, že se to změní. Není to tak, že už to neumíme, je to jen těžké období.“

Podle Räikkönena se vůz bez systému FRIC příliš nezměnil. 

Diskuze (30) Další článek: Brembo je po nehodě Hamiltona v klidu
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.