Räikkönen by vedle Vettela nebyl spokojený, říká šéf Lotusu

Eric Boullier je přesvědčený, že by Kimi Räikkönen případný přestupem k Red Bullu nezískal. Naopak by mohl ztratit prostředí, které mu sedí.
Räikkönen by vedle Vettela nebyl spokojený, říká šéf Lotusu

Räikkönen stále patří mezi přední jezdce a díky jeho výkonům je o něj zájem. Šanci při návratu do formule 1 mu dal Lotus, a ten by si ho chtěl nechat.

"Ta otázka není, jak si ho udržím, otázka je, jestli chce zůstat? To je ta skutečná otázka," řekl Boullier pro oficiální stránky soutěže. "Jsem si jistý, že se o něj zajímá několik týmů. Jedna věc je jistá, Kimi není zpět ve formuli 1, protože by potřeboval peníze. Je tu, protože chce vyhrávat závody. Co víc, chce vyhrávat závody v podmínkách, které má rád."

Boullier proto ví, co Fina udrží v Enstonu. "Auto, které mu umožní vítězit. Tak prosté to je."

O Räikkönenovi jako kandidátovi na sedačku 2014 se ale zmínil majitel Red Bullu, tedy týmu, který také umí stavět rychlé vozy. "Možná pan Mateschitz sní o tom, že ho získá, a možná ho získá, ale nakonec to bude Kimi, kdo rozhodne, co chce dělat. U Lotusu má kolem sebe tým, má to, co má ve formuli 1 rád, a má auto schopné vítězit. Tak proč by měl chtít závodit u Red Bullu Racing proti Vettelovi? Myslím, že jeden z nich by byl nespokojený."

Šéf Lotusu naznačil, že byl upřednostňován Vettel. "No, podle toho, co vím o Red Bullu Racing, asi Kimi," odpověděl na otázku, kdo by byl tím nespokojeným jezdcem.

Na druhé straně pokud bude Räikkönen chtít odejít, bránit mu nebude. "Ne, nebyl by to problém. Protože pokud chce odejít, nemá cenu ho držet. Uvědomte si, že se zaměstnanci ve formuli 1 těžko zvládají, protože jsou vášniví. Jezdci formule 1 jsou na zvládnutí ještě komplikovanější a Kimi je v tomto ohledu na vrcholu."

"Neříkám, že je těžké s ním vyjít, nepochopte mě špatně, ale pokud chce odejít, nemá smysl ho držet, protože by byl duchem jinde. Můžeme udělat to, že mu poskytneme správné prostředí, aby chtěl zůstat. Tečka."

Räikkönenovi vyprší smlouva na konci roku. "Už jsme začali jednat. Do týmu perfektně zapadá a já si ho rád nechám tak dlouho, jak bude chtít. Musím se opravit: tak dlouho, jak bude zapadat do týmu jako teď," dodal Boullier.

Další článek: Pátek v Bahrajnu: Lotus, Red Bull nebo Ferrari?

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00