Räikkönen by se k Hamiltonovi u McLarenu hodil, míní Coulthard

Tentokrát by se Fin mohl ve Wokingu cítit dobře.
Lewis Hamilton potřebuje silného týmového kolegu, aby potvrdil svojí reputaci, takový je názor Davida Coultharda. Ideální by proto byl návrat Kimiho Räikkönena do McLarenu, který je na spadnutí.

"Věří si a vyspěl, aby se vyrovnal s dalším top týmovým kolegou," řekl o Hamiltonovi Coulthard. "Určitě bych očekával, že by byl za celou sezónu lepší (než Räikkönen), je mladší a hladovější. Nejlepší je, že Kimi nabízí Lewisovi možnost potvrdit svojí reputaci novodobého velikána."

"Hodnoceni můžete skutečně být jen ve vztahu k týmovému kolegovi a nemyslím, že by Lewis v tomto ohledu čelil výzvě. Všichni velikáni ano: Prost vs. Senna, Nigel Mansell vs. Nelson Piquet. Abych byl upřímný, byla to jedna věc, která chyběla v životopise Michaela Schumachera."

"Takže myslím, že je to dobrá zpráva pro Lewise. V první sezóně neměl co ztratit a byl brilantní, o tom není pochyb. Ale neměl žádné zkušenosti. Teď bude muset prokázat svoje kvality před top jezdcem a to by mělo znamenat velké divadlo."

Norbert Haug se nechal slyšet, že se McLaren neobává kombinace dvou top jezdců. Rok 2007 sice nedopadl s Alonsem dobře, ale Räikkönen je zcela jiný a Coulthard se domnívá, že tentokrát by McLaren mohl nabídnout podmínky, které Fin vyhledává.

"Proč by to tentokrát mělo fungovat? No, z několika důvodů. Za prvé, Kimi není jako Alonso. Nebude politikařit s inženýry. Ve skutečnosti nebude moc komunikovat vůbec s nikým, pokud můžeme usuzovat podle minulosti," uvedl Coulthard pro Telegraph.

"Není tajemstvím, že Kimiho hlavním problémem u McLarenu v prvních pěti sezónách mezi lety 2002 a 2006 byl Ron Dennis. Ron si ho chtěl modelovat, jako to dělal s Mikou (Häkkinenem), ale to nikdy nefungovalo. Kimi se nedá usměrnit, v paddocku F1 je to outsider. Pokud mu to McLaren umožní, přijde, bude jezdit ve voze a pak půjde domů, bez otázek. A myslím, že tentokrát mu to umožní."

"To neznamená, že Kimi nebude rychlý. Fin je jeden z nejrychlejších. Určitě nepotřebuje peníze, takže tu bude kvůli závodění a zábavě."

David Coulthard byl týmovým kolegou Kimiho Räikkönena u McLarenu tři roky, takže je se situací u týmu dobře obeznámen. Podle něj je změna na místě, protože Kovalainen nenaplnil očekávání.

"U McLarenu jsem vydržel šest let především proto, že i když jsem nikdy neměl status jasné jedničky, dokázal jsem efektivně podpořit Häkkinena a Räikkönena. Kovalainen tohle bohužel nedokáže, proto návrat Icemana do Wokingu," řekl.
Diskuze (172) Další článek: Massa jezdil na motokáře, do F1 chce zpět ještě letos
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00