Räikkönen by dal Vettelovi zabrat, schvaluje potenciální přestup Hamilton

Lewis Hamilton by uvítal, kdyby Kimi Räikkönen přestoupil do Red Bullu Racing a stal se týmovým kolegou Sebastiana Vettela.
Räikkönen by dal Vettelovi zabrat, schvaluje potenciální přestup Hamilton

Finský pilot Lotusu je favoritem na volné místo po Marku Webberovi v příští sezóně. "Teď by bylo opravdu v pohodě, kdyby byl Kimi v Red Bullu," komentoval Hamilton pro The Sun. "Dal by Sebovi pořádně zabrat"

"Kimi je neuvěřitelný jezdec, to vědí všichni, takže by bylo zajímavé zjistit, co by dokázal s ještě lepším autem."

Sám Hamilton si už dvakrát vyzkoušel, jaké to je mít za týmového kolegu mistra světa. Teď sice v takové situaci není, ale o nic jednodušší to díky tomu u Mercedesu nemá, Rosberg je také velmi silný.

"Naučíte se akceptovat prohry a učit se z těchto zkušeností. Nemůžete být vždy před týmovým kolegou," konstatoval. "Nemůžete pořád vyhrávat, to je to nejdůležitější, co jsem se naučil."

"Některé věci se dějí z určitého důvodu. Ale já jsem stejný jako vždy. Jezdím agresivně a pro vítězství."

Další článek: Honda F1 se usídlí stejně jako Red Bull v Milton Keynes

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10