Räikkönen by dal Vettelovi zabrat, schvaluje potenciální přestup Hamilton

Lewis Hamilton by uvítal, kdyby Kimi Räikkönen přestoupil do Red Bullu Racing a stal se týmovým kolegou Sebastiana Vettela.
Räikkönen by dal Vettelovi zabrat, schvaluje potenciální přestup Hamilton

Finský pilot Lotusu je favoritem na volné místo po Marku Webberovi v příští sezóně. "Teď by bylo opravdu v pohodě, kdyby byl Kimi v Red Bullu," komentoval Hamilton pro The Sun. "Dal by Sebovi pořádně zabrat"

"Kimi je neuvěřitelný jezdec, to vědí všichni, takže by bylo zajímavé zjistit, co by dokázal s ještě lepším autem."

Sám Hamilton si už dvakrát vyzkoušel, jaké to je mít za týmového kolegu mistra světa. Teď sice v takové situaci není, ale o nic jednodušší to díky tomu u Mercedesu nemá, Rosberg je také velmi silný.

"Naučíte se akceptovat prohry a učit se z těchto zkušeností. Nemůžete být vždy před týmovým kolegou," konstatoval. "Nemůžete pořád vyhrávat, to je to nejdůležitější, co jsem se naučil."

"Některé věci se dějí z určitého důvodu. Ale já jsem stejný jako vždy. Jezdím agresivně a pro vítězství."

Další článek: Honda F1 se usídlí stejně jako Red Bull v Milton Keynes

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.