Räikkönen bude závodit v rallye, podepsal s Citroënem

Fin opustil formuli 1.

Kimi Räikkönen se pro sezónu 2010 přesunul z formule 1 do Světového šampionátu rallye. Finský mistr světa z roku 2007 podepsal smlouvu s Citroënem, pro tuto francouzskou značku bude závodit v juniorském týmu spolu se Sébastienem Ogierem.

"Vždy jsem chtěl někdy ve své kariéře závodit v rallye, hlavně ve světovém šampionátu," uvedl Räikkönen.

"Díky Red Bullu mám příležitost řídit nejlepší vůz této série - Citroën C4. Je to nová, ale velmi vzrušující výzva."

"Prozatím mám smlouvu na jeden rok a uvidíme, jak to půjde v budoucnu. Opravdu se těším na testování vozu a start první rallye."

Barvy Citroënu tak budou v příští sezóně hájit Sébastien Loeb, Dani Sordo, Sébastien Ogier a Kimi Räikkönen.

"Nasazení a energie Red Bullu jdou perfektně dohromady s žízní Citroënu po vítězství," řekl šéf Citroënu Racing Olivier Quesnel. "Při obhajobě titulů v roce 2010 budeme spoléhat na Sébastiena a Daniho, také prodloužíme naší spolupráci se Sébastienem Ogierem, který letos ukázal mimořádný potenciál."

"V neposlední řadě s ohromnou radostí vítám Kimiho Räikkönena v našich řadách. Jsme velmi hrdí na to, že si vybral Citroën."

Bývalý pilot Ferrari nastoupí v příští sezóně v 12 ze 13 podniků WRC, vynechá rallye na Novém Zélandě.

Další článek: Testy v Jerezu 1. - 3. 12. 2009

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.