Räikkönen bude pro tým přínosem, míní Alonso

Španělský pilot vyvrací svá předchozí tvrzení ohledně nového týmového kolegy Kimiho Räikkönena. Média prý jeho slova vytrhla z kontextu. Ferrari bude z Finova návratu těžit, byť sám Alonso jej příliš nezná.
Räikkönen bude pro tým přínosem, míní Alonso

Před několika dny si Fernando Alonso tak trochu nepřímo rýpl do Kimiho Räikkönena, když prohlásil, že Massův odchod z Maranella mimo jiné znamená, že Italové přijdou o velkého pracanta, který by jim mohl při vývoji monopostu velice scházet. Nyní se snaží uvést věci na pravou míru.

Finský pilot je pověstný tím, že se mimo závodní dráhu nepředře, Alonso však odmítá dělat jakékoliv předčasné závěry, neboť svého nového parťáka v podstatě vůbec nezná.     

“Bylo tu mnoho dezinformací ohledně mého nového týmového kolegy. Čtete věci, co jsem řekl, které jsem ve skutečnosti neřekl. Myslím si, že (Raikkonen) může být příští rok pro tým důležitým přínosem,“ řekl Alonso novinářům na akci Santanderu v Madridu.

“Nemůžu říct svůj názor na Kimiho, protože ho neznám. Jsou tu jiní, kteří vám mohou sdělit názor na ostatní (jezdce), aniž by je znali, ale já nemůžu. A jelikož jsem s ním nikdy nebyl v jednom týmu nebo jsem s ním nestrávil více než deset minut, nemůžu vám říct, jaký je nebo kdo je.“

Nakonec však Španěl věří, že se spolupráce mezi ním a Räikkönenem osvědčí, a Ferrari tak bude opět vítězit, přičemž podle jeho slov bude jedno, který z obou jezdců stane na stupni nejvyšším.   

“S Felipem jsem sdílel čtyři roky, byl dobrým člověkem, a společně jsme pro Ferrari pracovali efektivně a profesionálně. Myslím si, že Kimi bude stejný, ale je teď těžké říct svůj názor. Je důležité, že budeme pracovat spolu a že rudý vůz, je jedno jaký, projede cílovou čárou jako první,“ dodal. 

Další článek: Esteban Gutiérrez byl potvrzen u Saubera vedle Adriana Sutila