Räikkönen bude mít s Giovinazzim práci, myslí si Minardi

Bývalý majitel týmu Minardi Giancarlo Minardi si myslí, že Antonio Giovinazzi může jako týmový kolega u Alfy Romeo v letošní sezóně formule 1 představovat pro Kimiho Räikkönena problém.
Räikkönen bude mít s Giovinazzim práci, myslí si Minardi

Giovinazzi má na svém kontě dva starty za Sauber ze začátku sezóny 2017, kdy nahradil zraněného Pascala Wehrleina. Nyní jej čeká první kompletní sezóna, kdy bude jeho týmovým kolegou mistr světa z roku 2007 Räikkönen, který se po působení u Ferrari vrací do Sauberu, ve kterém svou kariéru F1 začínal.

Minardi je také rád, že se do formule 1 vrací italský jezdec. „Je to velice důležitý signál pro celý italský motorsport, pro mladé jezdce, ale také pro budoucnost Velké ceny Itálie,“ řekl Minardi.

„Räikkönen se bude muset pečlivě ohlížet, protože jsem si jistý, že (Giovinazzi) bude schopen jej dostat do problémů,“ dodal.

Sauber, který bude od letošní sezóny ve F1 působit pod názvem Alfa Romeo Racing, by se v letošní sezóně zároveň rád stal čtvrtým nejlepším týmem.

„Myslím, že pro Sauber to bude skutečně vysoký cíl být čtvrtým (nejlepším) týmem,“ řekl Giovinazzi.

„Renault je skutečně silný a se svými jezdci bude silný také v tomto roce. Zatím tedy nevíme. Příští rok budou jiné vozy, uvidíme. Cílem je pochopitelně být nejlepším ze zbytku světa, ale to je opravdu vysoký cíl. Pokusíme se o to,“ dodal šampion GP2 z roku 2016.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Villeneuve pojede poprvé v Zolderu, kde zahynul jeho otec