Räikkönen boural na skútru, je ale v pořádku

Kimi Räikkönen, který byl nedávno potvrzen jako hlavní pilot týmu Lotus pro rok 2012, boural při závodě sněžných skútrů. Ačkoli si pohmoždil ruku, nemělo by jít o nic vážného.
Räikkönen boural na skútru, je ale v pořádku

Pravdou je, že několik minut nebylo jisté, jak vážné zranění by Räikkönen mohl mít. Fin ztratil v kvalifikační jízdě kontrolu nad svým strojem v rakouském Saalbach-Hinterglemmu a boural. 

Museli zasahovat záchranáři, kteří přišli na to, že Räikkönen má pohmožděnou levou ruku. Tu má nyní zabandážovanou, nejde ale o nic vážného. Pro všechny případy ale Räikkönen v závodech sněžných skútrů už pokračovat nebude.

Räikkönen bude nejméně příští dva roky závodit za Lotus (letos Renault), za který měl v letošní sezoně startovat Robert Kubica. Ten se ale velmi vážně zranil (nejvíce na pravé ruce) při italské rallye na začátku roku a jeho vztah s týmem Lotus tak skončil. 

Tým Lotus potvrdil, že nedošlo k vážnému zranění:

"Před chvílí jsme s ním hovořili, není se čeho obávat. Trochu jej bolí zápěstí. Ještě se na to podívají v pondělí, ale to je všechno."

Závodu se mimojiné zúčastnili také například Nick Heidfeld, Nico Hülkenberg, Sakon Jamamoto, Christian Klien, Patrick Friesacher, pilot DTM Timo Scheider nebo mistr světa v motokrosu Heinz Kinigadner.

Další článek: Senna nelituje své stávající situace

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00