Räikkönen boural na skútru, je ale v pořádku

Kimi Räikkönen, který byl nedávno potvrzen jako hlavní pilot týmu Lotus pro rok 2012, boural při závodě sněžných skútrů. Ačkoli si pohmoždil ruku, nemělo by jít o nic vážného.
Räikkönen boural na skútru, je ale v pořádku

Pravdou je, že několik minut nebylo jisté, jak vážné zranění by Räikkönen mohl mít. Fin ztratil v kvalifikační jízdě kontrolu nad svým strojem v rakouském Saalbach-Hinterglemmu a boural. 

Museli zasahovat záchranáři, kteří přišli na to, že Räikkönen má pohmožděnou levou ruku. Tu má nyní zabandážovanou, nejde ale o nic vážného. Pro všechny případy ale Räikkönen v závodech sněžných skútrů už pokračovat nebude.

Räikkönen bude nejméně příští dva roky závodit za Lotus (letos Renault), za který měl v letošní sezoně startovat Robert Kubica. Ten se ale velmi vážně zranil (nejvíce na pravé ruce) při italské rallye na začátku roku a jeho vztah s týmem Lotus tak skončil. 

Tým Lotus potvrdil, že nedošlo k vážnému zranění:

"Před chvílí jsme s ním hovořili, není se čeho obávat. Trochu jej bolí zápěstí. Ještě se na to podívají v pondělí, ale to je všechno."

Závodu se mimojiné zúčastnili také například Nick Heidfeld, Nico Hülkenberg, Sakon Jamamoto, Christian Klien, Patrick Friesacher, pilot DTM Timo Scheider nebo mistr světa v motokrosu Heinz Kinigadner.

Další článek: Senna nelituje své stávající situace

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10