Räikkönen bojoval v NASCAR o top 10, závod mu ukončil smolný moment

Dobré závodní tempo, posun pořadím směrem vzhůru, pak ale jeden smolný okamžik a konec. Mistr světa F1 z roku 2007 při své premiéře v NASCAR Cup Series šachovnicovou vlajku nespatřil.
Räikkönen bojoval v NASCAR o top 10, závod mu ukončil smolný moment | Foto: twitter.com/THProject91

Räikkönen odstartoval se svým Chevroletem do závodu nejvyšší Cup Series na trati ve Watkins Glen z 27. místa a brzy dokázal poskočit do elitní dvacítky.

Závod odstartoval se zpožděním kvůli silnému dešti, jakmile však trať začala osychat, Iceman se začal opět posouvat směrem vzhůru. Díky dobře zvolené strategii byl finský pilot na začátku druhé etapy závodu uvnitř nejlepší desítky, nejvýše se dostal na osmé místo.

Klíčovým okamžikem však byl pro Räikkönena restart po žluté fázi v polovině závodu. V šikaně Bus Stop narazil Ross Chastain do Austina Dillona, který se roztočil. Způsobený chaos vedl k dalšímu incidentu. Räikkönenův vůz postrčil dvojnásobný šampion NASCAR Whelen Euro Series Loris Hezemans, Fin vrazil do bariéry a s poničeným vozem už nemohl pokračovat.

„Myslel jsem si, že držím dobrou stopu, ale najednou prostě všichni najeli doleva. Naneštěstí už jsem na to nestihl reagovat,“ popsal klíčový moment pro motorsport.com Räikkönen.

„Při tom prvním kontaktu někdo trefil přímo pneumatiku, nebo kolo, a volant sebou trhnul. Mám něco špatně se zápěstím, ale tak to prostě chodí.“

Navzdory nehodě si poslední mistr světa F1 ve službách Ferrari svůj debut v NASCAR užil a označil ho za „dobrou zábavu“.

„Postupně jsem získával sebevědomí a měl jsem tam několik dobrých soubojů. Je to škoda. Auto mělo vážně dobrou rychlost, ale tak už to prostě někdy chodí.“

Na otázku, zda – li se v NASCAR ještě objeví, Räikkönen odvětil: „Uvidíme, teď nevím“.

Fin se zúčastnil v jednom ohledu rekordního závodu NASCAR. Ve startovním poli bylo totiž zastoupeno hned sedm různých národností. Kromě Finska a pochopitelně USA mělo své zastoupení také Nizozemsko v osobě výše zmíněného Hezemanse, který byl klasifikován na třiatřicátém místě.

Rusko reprezentoval další expilot F1 Daniil Kvjat, který skončil po 58 kolech z 90 celkových. Na třicátém místě dojel šampion DTM a vítěz Le Mans Mike Rockenfeller z Německa. Brit Kyle Tilley odstoupil po 15 kolech a stálý mexický účastník NASCAR Cup Series Daniel Suarez dojel pátý.

Vítězství ve Watkins Glen získal úřadující šampion seriálu Kyle Larson s Chevroletem.

Další článek: Na těžké auto těžký kalibr? Red Bull chystá nové šasi