Räikkönen: Ani u Red Bullu nebude příští rok jistota vítězného vozu

Kimi Räikkönen připustil, že se při rozhodování o pokračování své kariéry nemůže rozhodovat na základě současné formy jednotlivých týmů.
Räikkönen: Ani u Red Bullu nebude příští rok jistota vítězného vozu

Räikkönenovi vyprší aktuální smlouva s Lotusem na konci roku a už dříve prozradil, že pro příští sezónu má podle všeho dvě možnosti. Spekuluje se, že by mohl nahradit Marka Webbera u Red Bullu.

Na první pohled by se to mohlo zdát jako snadné rozhodování, protože rakouský tým vyhrál poslední tři šampionáty, ale Fin to vidí jinak. "Samozřejmě chcete vítězné auto, ale nemáte žádnou záruku, že ho budete mít," řekl pro Reuters v narážce na velké změny pravidel.

"Oni (Red Bull) samozřejmě staví velmi dobré auto několik let, ale ani my nemáme špatné auto, takže se nedá vyloženě říct, že pokud tam půjdete, budete určitě mít nejlepší vůz a pořád vyhrávat."

Při volbě budoucího zaměstnavatele proto musí zvažovat mnohem víc faktorů.

"Myslím, že jde víc o celkový obrázek, musíte mít dobrý pocit v každém ohledu. Musíte mít normální život, musíte mít jisté věci na svých místech, můžou to být detaily," vysvětloval.

"Jsou to jen prosté věci, které vám dodávají celkovou spokojenost se vším a s tím, jak jde celkově život. To udělá rozdíl a bude to mít největší dopady na rozhodnutí, ať už bude jakékoliv."

Fin si splnil svůj kariérní cíl už v roce 2007, když se stal mistrem světa, takže vše ostatní bere jako bonus a za statistikami se nehoní.

"Už jsem dosáhl toho, co jsem vždy chtěl, a všechno navíc je příjemné. Samozřejmě chci vyhrát víc šampionátů, ale pokud se to nestane, nebo nebudu mít víc nejrychlejších kol nebo vítězství nebo čehokoliv, můj život to nezmění. Možná se na to někdo dívá jinak, ale pro mě to není žádný rozdíl," uzavřel.

Další článek: GP Monaka 2013 - čtvrtek

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00