Räikkönen: Ani u Red Bullu nebude příští rok jistota vítězného vozu

Kimi Räikkönen připustil, že se při rozhodování o pokračování své kariéry nemůže rozhodovat na základě současné formy jednotlivých týmů.
Räikkönen: Ani u Red Bullu nebude příští rok jistota vítězného vozu

Räikkönenovi vyprší aktuální smlouva s Lotusem na konci roku a už dříve prozradil, že pro příští sezónu má podle všeho dvě možnosti. Spekuluje se, že by mohl nahradit Marka Webbera u Red Bullu.

Na první pohled by se to mohlo zdát jako snadné rozhodování, protože rakouský tým vyhrál poslední tři šampionáty, ale Fin to vidí jinak. "Samozřejmě chcete vítězné auto, ale nemáte žádnou záruku, že ho budete mít," řekl pro Reuters v narážce na velké změny pravidel.

"Oni (Red Bull) samozřejmě staví velmi dobré auto několik let, ale ani my nemáme špatné auto, takže se nedá vyloženě říct, že pokud tam půjdete, budete určitě mít nejlepší vůz a pořád vyhrávat."

Při volbě budoucího zaměstnavatele proto musí zvažovat mnohem víc faktorů.

"Myslím, že jde víc o celkový obrázek, musíte mít dobrý pocit v každém ohledu. Musíte mít normální život, musíte mít jisté věci na svých místech, můžou to být detaily," vysvětloval.

"Jsou to jen prosté věci, které vám dodávají celkovou spokojenost se vším a s tím, jak jde celkově život. To udělá rozdíl a bude to mít největší dopady na rozhodnutí, ať už bude jakékoliv."

Fin si splnil svůj kariérní cíl už v roce 2007, když se stal mistrem světa, takže vše ostatní bere jako bonus a za statistikami se nehoní.

"Už jsem dosáhl toho, co jsem vždy chtěl, a všechno navíc je příjemné. Samozřejmě chci vyhrát víc šampionátů, ale pokud se to nestane, nebo nebudu mít víc nejrychlejších kol nebo vítězství nebo čehokoliv, můj život to nezmění. Možná se na to někdo dívá jinak, ale pro mě to není žádný rozdíl," uzavřel.

Další článek: GP Monaka 2013 - čtvrtek

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00