Räikkönen a Ricciardo penalizováni za nesprávnou pozici před restartem Q2

Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo byli penalizováni ztrátou dvou míst na startovním roštu Velké ceny Kanady za zaujetí nesprávné pozice na konci boxové uličky před restartem druhé části kvalifikace.
Räikkönen a Ricciardo penalizováni za nesprávnou pozici před restartem Q2

Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo dostali penalizaci dvou míst na startovním roštu za nesprávné řazení na konec boxové uličky před restartem druhé části kvalifikace na Velkou cenu Kanady v Montrealu. Původně byli vyšetřováni ještě Jean-Eric Vergne, Pastor Maldonado a Sergio Pérez, ale ti vyvázli bez trestu.

Druhá část kvalifikace byla zastavena po havárii Felipeho Massy ve třetí zatáčce, když zbývaly zhruba dvě minuty do konce. Jezdci tak měli po restartu čas na jediné měřené kolo. Všech patnáct pilotů se proto seřadilo na konci boxové uličky a někteří se rozhodli vybočit z řady a připravit si výhodnější pozici pro závěrečný boj o postup mezi elitní desítku. Vznikly tak vedle sebe tři pruhy.

Vzhledem k tomu, že oba penalizovaní jezdci spolu na roštu těsně sousedí, ve skutečnosti oba ztratí jen jedno místo. Tresty jsou totiž dle řádu FIA udělovány postupně, nikoliv současně. Räikkönen se tedy nejdříve posunul z devátého na jedenácté místo, takže se na devátou příčku posunul původně desátý Ricciardo a na desátou původně jedenáctý Nico Hülkenberg. Ricciardo byl ovšem penalizován stejným trestem jako Fin, takže se ze své nově získané deváté pozice posunul na jedenáctou, deváté místo po něm zaujal Hülkenberg a desáté Räikkönen. Fin, který byl vyšetřován také za podobný prohřešek ve třetí části kvalifikace, ale za ten potrestá nebyl, tedy do závodu odstartuje z desáté a Australan z jedenácté příčky.

Další článek: Lotusu házelo klacky pod nohy počasí i penalizace

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00