Räikkönen a Latifi odjeli závod bez pití. Iceman byl naštvaný

Dva jezdci odjeli Velkou cenu bez pití. Naštěstí je v Evropě nyní poměrně chladno.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Räikkönen a Latifi odjeli závod bez pití. Iceman byl naštvaný | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Jezdci mají v kokpitu láhev s vodou, kterou pak pijí pomoci hadičky, která prochází helmou. Kimi Räikkönen a Nicholas Latifi však byli po celý závod bez jediné kapky. Naštěstí pro ně nebyly teploty v Monaku příliš vysoké. Pro jezdce je to ale i tak problém.

V případě Latifiho šlo o chybu samotného jezdce. „Jedinou chybou, kterou jsem udělal, bylo to, že jsem si na začátku závodu zapomněl dát svoji nápojovou trubičku do úst,“ řekl Latifi, kterého cituje RaceFans „Odjel jsem celý závod a až poté jsem si uvědomil, že jsem nic nepil.“

U Räikkönena šlo o chybu týmu nebo technický problém. Iceman problém okomentoval svým typickým způsobem.

„Ta zas**** trubice se zase uvolnila v zaváděcím kole,“ řekl Räikkönen v týmovém rádiu. „Ten zas**** filtr byl celý závod za mými zády. Nevím, co je tak těžkého na tom to připojit správně.“

Další článek: Schumacher v Monaku předjel Mazepina (video). Pak ho musel pustit

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)