Räikkönen a Grosjean: Pokud vše půjde hladce, můžeme bojovat o vítězství

Jezdci Lotusu věří, že po dobrém výkonu z Bahrajnu budou i v Barceloně bojovat o nejvyšší pozice. Jen nesmí přijít problémy jako v prvních třech závodech.
Räikkönen a Grosjean: Pokud vše půjde hladce, můžeme bojovat o vítězství

Lotus má od začátku roku jedno z nejrychlejších aut, ale až ve čtvrtém závodě dokázal využít jeho potenciál. V prvních třech Grand Prix se vždy objevily potíže, které mu v tom zabránily.

Ve Španělsku by se Lotusu mohlo znovu dařit a Räikkönen naznačil, že možná znovu bude vhodné částečně obětovat kvalifikační pozici. "Pravidla jsou jiná, takže teď nepotřebujete být na pole position," řekl. "Pokusíme se o to (vítězství), nevím, jak to půjde."

"Těžko říct předtím, než začne víkend. Týmy jsou si velmi blízko, takže když půjde vše hladce, myslím, že můžeme být vpředu, ale stačí malé potíže a najednou jste hodně vzadu. Pokusíme se udělat vše správně. Měli bychom mít několik nových dílů, tak uvidíme."

S týmovým kolegou souhlasil Romain Grosjean. Vítězství Lotusu je možné, ale jen v případě, že týmu vše vyjde. "Jsme v dobré formě," potvrdil. "V Bahrajnu jsme měli dobrý závod a základ vozu je v závodech dobrý."

"Víme, že se jako tým musíme v některých oblastech zlepšit, a abychom letos vyhráli závod, muselo by nám vše vyjít - kvalifikace, závod a start. Je to tak vyrovnané, že se těžko předpovídá, jaký bude nedělní výsledek. Kdybychom si měli vsadit, tak myslím, že by bylo hodně různých názorů."

Další článek: Caterham většinu novinek nenasadí, HRT připravuje velký balík úprav