Raffaele Marciello se stal rezervním jezdcem Sauberu

Ital Raffaele Marciello, který je členem Jezdecké akademie Ferrari, se stal novým rezervním jezdcem týmu Sauber.
Raffaele Marciello se stal rezervním jezdcem Sauberu

Marciello, který má mimochodem i vztah k České republice, letos odjel sezónu v GP2, kde bude jezdit i příští rok za Racing Engineering. Letos po posledním závodě debutoval ve voze formule 1, když testoval v Abú Dhabí s Ferrari.

„Jsem skutečně rád, že jsem se stal členem týmu Sauber, který má dlouhodobou tradici ve výchově dobrých jezdců,“ řekl Marciello. „Opravdu si myslím, že to je tou nejlepší volbou pro budoucnost mé kariéry.“

„Jsem ráda, že můžeme potvrdit Raffaele Marciella v pozici našeho testovacího a rezervního jezdce pro sezónu 2015,“ řekla šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová. „V juniorských sériích ukázal velký talent a sezóna v evropské F3, kde získal titul a třináct vítězství, byla úchvatná.“

Kaltenbornová tím odkazuje na sezónu 2013, kdy italský závodník dominoval v evropské formuli 3.

Další článek: Video: Red Bull připravil animovaného průvodce historií formule 1

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.