Radost u Lotusu, Kovalainen regulerně porazil vozy ze středu pole

Patnácté místo znamená také získané skalpy Force Indie, Barrichella a Heidfelda. U Lotusu mohou slavit. Pozitivně kvalifikace dopadla také pro Hispanii Racing.
Radost u Lotusu, Kovalainen regulerně porazil vozy ze středu pole

Lotus

"Pro Team Lotus je to samozřejmě obrovský úspěch. Chtěl bych poděkovat všem zde i v továrně, odvedli fantastickou práci a dostali nás až sem. Vůz toho má v záloze ještě hodně. Přesto jsme už teď dokázali rovnocenně bojovat s našimi soupeři," řekl spokojený Kovalainen. Jarno Trulli obsadil trochu smolnou osmnáctou pozici, jež je poslední nepostupující. "Chtěl bych především pogratulovat celému týmu, že se mu podařilo Heikkiho dostat do druhé části kvalifikace. Je to pro nás velký úspěch a znamení toho, co teprve přijde. Mně osobně kvalifikaci přerušil problém s elektronikou, kvůli kterému jsem se zasekl na druhém rychlostním stupni. Vyměnili jsme volant a několik sekund před koncem se mi podařilo překonat Rubense, takže budu startovat z osmnáctého místa," prohlásil Trulli.

Virgin

Standardní kvalifikace pro Glocka, trápení D'Ambrosia. Tak by se dala shrnout sobota v podání Marussie Virgin. "Měli jsme trochu trable s první sadou pneumatik, jelikož nefungovaly tak, jak by měly. Trochu jsem se bál. Druhé kolo by bylo téměř perfektní, nebýt chybičky v sedmé zatáčce, způsobené přemírou snahy," řekl Glock. Jeho belgického kolegu D'Ambrosia čekal nepříjemný propad za vozy HRT. Vinu na tom prý nese handicap z volného tréninku. "Neprobíhalo to zrovna hladce. Z nějakého důvodu jsme ráno nebyli tak rychlí jako včera. V kvalifikaci jsem pak mohl odjet jenom jedno kolo, protože mě pak zastavila hydraulika," řekl pětadvacetiletý jezdec. 

HRT

Hispania Racing může být se svým dnešním kvalifikačním výkonem na domácí trati poměrně spokojena. Oba piloti se dokázali bez problémů kvalifikovat, navíc porazili jednoho z jezdců Virginu. Na hranici 107% měl Kartykejan náskok osmi desetin. Ind tentokrát za svým kolegou zaostával jen mírně, na Liuzziho ztratil desetinu. "Hlavně ve druhém a třetím tréninku to nebylo snadné, jelikož se nám nedařilo správně nastavit novinky, které jsme sem přivezli. Kvalifikace jsem se proto trochu bál, ale nakonec to nebylo zlé," řekl Kartykejan. Pozitivně naladěn je i Tonio Liuzzi. "Snad se nám podaří start a nedojde k žádným problémům při pitstopech. Bude to ale těžký závod, protože nové směsi Pirelli nám příliš nesedly," řekl.

 

Další článek: GP Španělska 2011 - sobota

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00