Rádi bychom měli dvojici, která kombinuje mládí a zkušenosti, říká Komacu k jezdecké sestavě | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Rádi bychom měli dvojici, která kombinuje mládí a zkušenosti, říká Komacu k jezdecké sestavě

Tým Haas zatím nemá pro sezonu 2025 potvrzeného ani jednoho pilota, přestože by se jedním z nich měl stát Oliver Bearman.

Osm z deseti týmů F1 již potvrdilo minimálně jednoho jezdce pro sezonu 2025. Vedle stáje Alpine výjimku tvoří také americký tým Haas, pro který nyní závodí Nico Hülkenberg (ten po sezoně odejde do Sauberu) a Kevin Magnussen.

„Není to úplně blízko, ale ani úplně daleko. Rozhodnutí se nachází v horizontu několika týdnů až měsíců,“ odpověděl šéf Ajao Komacu, kterého cituje web RacingNews365, na otázku, jak to v případě Haasu vypadá s oznámením jezdecké dvojice pro nadcházející ročník.

Vše nicméně nasvědčuje tomu, že za Haas bude jezdit „nováček“ Oliver Bearman, kterému je sice teprve 19 let, ale má již za sebou debut v F1, když letos v březnu nahrazoval v kokpitu Ferrari zdravotně indisponovaného Carlose Sainze. A nutno dodat, že si pilot, který letos primárně závodí v seriálu F2, nevedl vůbec špatně, když v Saúdské Arábii dojel navzdory minimální přípravě sedmý.

Co se druhého jezdce pro Haas týká, nejvíce se v poslední době skloňují jména tří jezdců: Estebana Ocona, Kuan-jü Čoua, který by americké stáji mohl přinést velké sponzorské peníze, a také Kevina Magnussena. Podle spekulací však Magnussenova pozice slábne a zdá se, že už se prodloužení smlouvy nedočká.

Ke konkrétnímu jezdeckému složení šéf stáje Haas Komacu pak řekl:

„Jsme tým, který se zlepšuje. Naše situace je dynamická, takže si myslím, že kombinace dobrého mládí a zkušeností by byla docela zajímavá.“

Doporučujeme

Články odjinud