Raději zůstanu doma, než abych jezdil desátý, říká Räikkönen

Bývalý mistr světa je zatím bez smlouvy na příští rok.

Kimimu Räikkönenovi zbývají dva závody v barvách Ferrari, ale co bude dál, to zatím neví. Je si však jistý, že ve formuli 1 zůstane pouze tehdy, když bude mít příležitost bojovat o přední příčky.

"Nemám zájem kroužit na desátém místě. Nic mi to nepřináší. Radši bych zůstal doma a dělal něco jiného. Pokud bych nemohl být ve správném týmu, se správným vozem schopným vítězit, tak si to rozmyslím," uvedl Räikkönen.

Pro Fina platí to samé i v rally. Bez dobrého vozu by závodit nechtěl. Ale zájem má samozřejmě především o formuli 1.

"Jak jsem řekl, pokud budu chtít závodit, musím mít vůz, který bude příští rok připravený zvítězit v šampionátu. Chci mít tu možnost a pak bude záležet na mně a na týmu, jak to dopadne. Ale je třeba mít vůz, s kterým bude možné vítězit od začátku," řekl.

Na otázku, podle jakých kriterií si bude vybírat tým, Räikkönen odpověděl: "Existuje hodně věcí, na kterých vám záleží. Ale hlavně chcete smlouvu, s kterou budete spokojení, a vůz, s kterým budete mít šanci vyhrát šampionát. Nemá smysl jít do menšího týmu a jen jezdit. Z toho bych nic neměl."

I když v minulosti čelil podezření ze ztráty motivace, v druhé polovině letošní sezóny získal doposud Räikkönen nejvíce bodů ze všech jezdců. Tvrdí, že s motivací nikdy problémy neměl.

"Když závodím, vždy se snažím dokončit co nejvýše. Nepotřebuji nic, co by mě zvlášť motivovalo. Když jedu, jedu jak nejlépe umím a to je vše," uvedl.

Zatím nejpravděpodobněji se jeví možnost, že by se Räikkönen vrátil do McLarenu, v kterém strávil pět let. Uzavřeno ale nic není.

"Jak jsem řekl, na příští rok smlouvu nemám. Zkoumám různé možnosti a uvidíme, jak to dopadne. Nevím, kdy něco oznámíme, nebo jestli budeme mít co oznámit," dodal.

Räikkönena ve Ferrari nahradí Fernando Alonso.

Další článek: Williams je proti rozšíření počtu týmů na čtrnáct

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.