Raději bych den nezakončil ve zdi, přiznává Leclerc

Monačan by po nepovedených trénincích na GP Belgie hledá řadu odpovědí. Pátek ve Spa byl náročný už dlouho před bouračkou.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Raději bych den nezakončil ve zdi, přiznává Leclerc | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Charles Leclerc (4./18.)

V prvním tréninku Leclerc skončil na slibném čtvrtém místě, ve druhém se ale po nárazu do zdi v sekci Malmedy musel spokojit s osmnáctou příčkou.

„Celkově to byl dost náročný den. Myslím, že to vzhledem k podmínkám platí pro všechny. Máme teď jednu noc na to, abychom dali auto do kupy, a abychom se zítra vrátili v lepší formě než dnes. Samozřejmě bych byl radši, kdybych pátek nezakončil nárazem do zdi. Někdy to ale k tréninkům patří. Každopádně udělám maximum, abych podobné chyby neopakoval.

V prvním tréninku jsem se cítil poměrně dobře, ve druhém však vůbec. Musíme zjistit, co za tím vězí, protože na voze jsme toho moc nezměnili. Je tedy spousta oblastí, kterým ještě musíme porozumět. Snad se nám podaří všemu přijít na kloub.

Počasí bude zřejmě po zbytek víkendu nevyzpytatelné, musíme se proto připravit na to, abychom se dokázali adaptovat na měnící se podmínky. Je potřeba najít takový setup, který by mohl být konkurenceschopný jak na suchu, tak i v dešti. Pak bychom měli mít zaděláno na povedený víkend,“ prohlásil Leclerc.

Carlos Sainz Jr. (5./11.)

Vyjádření španělského jezdce brzy doplníme.

Další článek: Red Bull, nebo Mercedes? Bottas nedokáže odhadnout, kdo bude mít v Belgii navrch

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00