Racing Point začal před Pérezem skrývat některé věci. Jsem zklamaný, říká Mexičan

Racing Point odstřihl Péreze od části dění v týmu. Pérez naznačil, že to s ohledem na boj o pořadí v Poháru konstruktérů postrádá smysl.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Racing Point začal před Pérezem skrývat některé věci. Jsem zklamaný, říká Mexičan  | Foto: Getty Images / Peter Fox

„Od doby, co oznámili novinky, mají někteří lidé v týmu tendenci přede mnou určité věci skrývat,“ uvedl Pérez na dnešní tiskové konferenci FIA v Soči. „Nemyslím si, že je to zrovna skvělé.“

„V tuto chvíli musíme být co nejtransparentnější, abychom zajistili, že dosáhneme svých cílů a získáme co nejvíce bodů. Bude zásadní získat každý bod. V Poháru konstruktérů je to velmi důležité. Stále můžeme mít nejlepší sezónu v naší historii, pokud se nám podaří skončit na třetím místě. Myslím, že budeme všichni velmi zklamáni, pokud nezískáme třetí místo v Poháru konstruktérů.“

Nebylo to snadné rozhodnutí, říká Szafnauer. Pérez prý věděl, že to může přijít

Nebylo to snadné rozhodnutí, říká Szafnauer. Pérez prý věděl, že to může přijít

Jako Force India byl tým nejlépe čtvrtý v letech 2016 a 2017. Aktuálně je Racing Point na čtvrtém místě. Na třetí McLaren ztrácí 14 bodů. 

Racing Point přivezl do Ruska nové díly. Dostane je ale jen Stroll. Předešlé díly byly zničeny, když Stroll v Mugello boural.

„Ne, jen zavěšení. Máme vylepšení, ale tohle je jediná věc, kterou mám.“

Pérez přitom věří, že vylepšení mohou přinést užitek. „Vzhledem k tomu, jak těsné je to na startovním roštu, tak pár desetin změní váš konečný výsledek. Přál bych si mít tento víkend vylepšení na autě, ale samozřejmě je ze zřejmých důvodů mít nebudu. Tým tvrdě pracuje, takže příští víkend bych je snad už mít mohl.“

Další článek: Pokud Grosjean přijde o sedačku u Haasu, zamíří zřejmě do formule E nebo WEC

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10