Racing Point už ví, proč se Strollovi po zastávce v boxech nedařilo

Lance Stroll si po startu z prvního místa udržel vedení v závodě. Zlom přišel po přezutí na druhou sadu pneumatik do přechodných podmínek.
Racing Point už ví, proč se Strollovi po zastávce v boxech nedařilo

Lance Stroll se po přezutí na druhou sadu pneumatik do přechodných podmínek začal propadat v pořadí a v cíli závodu byl na devátém místě.

Na osychající trať, na které by se růžovým vozům nedařilo, to svést úplně nemůžeme, protože Pérez dojel na druhém místě – i když s velkou ztrátou na Hamiltona.

Podle Racing Pointu měl Stroll poškozené přední křídlo. Tým to objevil při prohlídce vozu po závodě. 

„Bylo objeveno poškození spodní strany předního křídla, což významně přispělo k vážným problémům s drolením, které Lance zažil při svém druhém a třetím stintu na pneumatikách do přechodných podmínek,“ uvedl tým.

Klepněte pro větší obrázek

„Lance hlásil od 17. kola závodu špatný výkon pneumatik, výraznou nedotáčivost a drolení. Zastavení pro novou sadu pneumatik ve 36. kole problém nevyřešilo a drolení se ještě zhoršilo.“

„Jedna z lopatek (strakes, pozn. redakce) na spodní straně předního křídla se uvolnila a uvízla tak, že ucpání způsobilo výraznou ztrátu přítlaku vpředu. Výsledná ztráta přítlaku vpředu přispěla ke zvýšení úrovně drolení.“

Klepněte pro větší obrázek
Tzv. strakes na spodní straně předního křídla (v tomto případě loňského vozu McLarenu). Foto: Activepictures / Jiří Křenek

„Data během závodu potvrdila, že došlo k významné ztrátě přítlaku vpředu, ale bez viditelného poškození horní strany předního křídla. V kombinaci s podmínkami nízké přilnavost bylo obtížné potvrdit, zda jsou data správná.“

„Poškození a ucpáni spodní strany předního křídla bylo zjištěno až po závodě, kdy se vůz vrátil do garáže.“

Další článek: Alfě Romeo se na osychající trati nedařilo. Nebyla to zábava, říká Räikkönen

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00