Racing Point ukázal nové barvy a titulárního sponzora

Racing Point představil v rakouském Mondsee nové zbarvení pro rok 2020.

Loňský vůz Racing Pointu byl ovlivněný změnami v týmu, který šel jako Force India do insolvence a v létě 2018 ho odkoupil Lawrence Stroll. Pro tým byla loňská sezóna hodně turbulentní a nakonec skončil 7. 

„Chceme být letos vážnou silou a přiblížit se k prvním třem týmům více než kdy předtím,“ oznámil šéf týmu Otmar Szafnauer. „Minulý rok jsme byli sedmí a na konci středu pole. Nebude to tedy snadné.“

„McLaren odvedl dobrou práci, Renault má za sebou celou skupinu a dokonce i Toro Rosso s výkonným motorem Honda kvalitním soupeřem.“ 

Název Racing Point zcela zmizí. Tým se bude jmenovat jen Aston Martin

Název Racing Point zcela zmizí. Tým se bude jmenovat jen Aston Martin

Racing Point letos pokračuje se stejnými jezdci a naposledy pod současným názvem, protože v roce 2021 se z něj stane Aston Martin.

Ke změnám ale došlo. SportPesa zmizela z oficiálního názvu týmu. Novým titulárním sponzorem se stane firma BWT, která je sponzorem týmu od roku 2017.

Studny v Africe

Společnost BWT se zavázala vybudovat v Gambii novou studnu za každý bod, který tým v této sezoně získá. Vloni získal tým 73 bodů.

Další článek: Trailer na druhou řadu Drive to Survive

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna