Racing Point nabízí v aukci kombinézu a videohovor s Pérezem

Aukcí použité závodní kombinézy a možnosti videohovoru přímo s pilotem formule 1 Sergiem Pérezem se peníze pro boj s nemocí COVID-19 snaží získat tým Racing Point.
Racing Point nabízí v aukci kombinézu a videohovor s Pérezem

Sedm týmů formule 1 sídlících ve Velké Británii v boji proti globální pandemii koronaviru pomáhá vývojem a výrobou plicních ventilátorů, které pacientům ve vážném stavu pomáhají dýchat.

Tým Racing Point se rozhodl podpořit boj také finančně. Do dražby Bonhams Blue Auction tým věnoval závodní kombinézu, kterou jeho jezdec Sergio Pérez používal během letošních předsezónních testů v Barceloně.

Motorové oddělení Mercedesu začalo vyrábět zařízení na podporu dýchání

Motorové oddělení Mercedesu začalo vyrábět zařízení na podporu dýchání

Tuto konkrétní kombinézu měl Pérez připravenu také pro Velkou cenu Austrálie, která však byla kvůli koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, zrušena krátce před startem víkendu.

Kromě zarámované kombinézy získá člověk, který přijde s nejvyšší nabídkou, také možnost desetiminutového videohovoru přímo s Pérezem, který se uskuteční ještě letos.

Aukce (odkaz zde) trvá do 29. dubna 2020 13:29 hodin.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Nezapomenutelné závody: Zběsilá Velká cena Číny 2010

23:33 | Kevin Magnussen (resp. jeho vůz) obsadili v kvalifikaci na Daytonu skvělé čtvrté místo. Pole získal další bývalý jezdec F1 Felipe Nasr.
16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.