Racing Point nabízí v aukci kombinézu a videohovor s Pérezem

Aukcí použité závodní kombinézy a možnosti videohovoru přímo s pilotem formule 1 Sergiem Pérezem se peníze pro boj s nemocí COVID-19 snaží získat tým Racing Point.

Sedm týmů formule 1 sídlících ve Velké Británii v boji proti globální pandemii koronaviru pomáhá vývojem a výrobou plicních ventilátorů, které pacientům ve vážném stavu pomáhají dýchat.

Tým Racing Point se rozhodl podpořit boj také finančně. Do dražby Bonhams Blue Auction tým věnoval závodní kombinézu, kterou jeho jezdec Sergio Pérez používal během letošních předsezónních testů v Barceloně.

Motorové oddělení Mercedesu začalo vyrábět zařízení na podporu dýchání

Tuto konkrétní kombinézu měl Pérez připravenu také pro Velkou cenu Austrálie, která však byla kvůli koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, zrušena krátce před startem víkendu.

Kromě zarámované kombinézy získá člověk, který přijde s nejvyšší nabídkou, také možnost desetiminutového videohovoru přímo s Pérezem, který se uskuteční ještě letos.

Aukce (odkaz zde) trvá do 29. dubna 2020 13:29 hodin.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Váš názor Další článek: Nezapomenutelné závody: Zběsilá Velká cena Číny 2010
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00