Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy

Racing Point musel opět před sportovní komisaře kvůli svým brzdovým kanálkům.
Foto: Getty Images 
Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy  | Foto: Getty Images

Ve třech předešlých případech šel Racing Point před sportovní komisaře po protestu Renaultu. Pro GP Štýrska dostal pokutu 400 tisíc euro a odečet 15 bodů. Podle sportovních komisařů byl trest aplikován v prvním závodě, a tak v dalších dvou dostal tým jen napomenutí.

Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy

Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy

V případě Grand Prix 70. výročí „poslal“ tým před sportovní komisaře technický delegát FIA Jo Bauer, který je upozornil, že brzdové kanálky na obou vozech Racing Pointu jsou stejné jako v předešlých závodech a fakticky porušují sportovní pravidla. 

Sportovní komisaři dali týmu opět napomenutí. Zatímco u jezdců následuje po třech napomenutích v sezóně penalizace, tady to zřejmě nebude mít žádné důsledky.

Celý spor nekončí. Racing Point a další čtyři soupeři se odvolali a věc míří k odvolacímu soudu FIA. 

Další článek: Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10