Racing Point letos poprvé bodoval s oběma jezdci

Ve Velké ceně Ázerbájdžánu vozů formule 1 letos poprvé bodovali oba piloti týmu Racing Point, když Sergio Pérez skončil šestý a Lance Stroll devátý.
Racing Point letos poprvé bodoval s oběma jezdci

Mexičan si ve včerejší kvalifikaci vybojoval pátou pozici na startu a podle svých slov musel jet v každém kole naplno, aby za svými zády udržel oba piloty mclarenu.

„Myslím, že dnešek byl ještě lepší vzhledem k rychlosti, kterou jsem měl v prvním stintu a s tím, jak se vyvíjel můj závod,“ řekl Pérez.

„Kromě posledních dvou kol jsem jel celý závod na limitu. Byl to velmi náročný závod. Žádné chyby, žádná probrzdění. To byla jediná možnost, jak za sebou udržet mclareny, byly mnohem rychlejší než my.“

Krátce po startu se Pérez dostal dokonce na čtvrté místo, brzy si však uvědomil, že proti Maxi Verstappenovi z Red Bullu nebude mít šanci.

„Po prvním kole to vypadalo dobře, byl jsem před Verstappenem, předjel jsem ho na startu. Velmi brzy jsme si pak ale uvědomili, že to není náš závod a větší starosti jsem měl z mclarenů, protože ty byly po celou dobu velmi dobré.“

Stroll poprvé od Austrálie na bodech

Poprvé od prvního závodu sezóny v Austrálii dojel na bodech také Stroll, který devátým místem zopakoval svůj výsledek z Melbourne.

„Je to dobrý pocit být zpátky na bodech, protože od startu až do cíle to byl velmi náročný závod. Toto je trať, kde není žádný prostor na chybu, udržet koncentraci bylo klíčové, a to se nám dnes povedlo,“ řekl Stroll.

„Byla to zábava, předjeli jsme vozy na trati a dojeli na deváté pozici. Měli jsme štěstí v kontaktu mezi Kvjatem a Ricciardem, kde jsme získali pár pozic, pak jsme předjeli pár dalších vozů přímo na trati a vůz byl v průběhu závodu dobrý.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Ázerbájdžánu 2019