Racing Point i přes slabé výkony v kvalifikacích Strollovi věří

Slabší výkony Lance Strolla v kvalifikacích formule 1 je potřeba vysvětlit, říká technický šéf stáje Racing Point Andrew Green.
Racing Point i přes slabé výkony v kvalifikacích Strollovi věří

Stroll se k týmu připojil před začátkem letošní sezóny. Na svého týmového kolegu Sergia Péreze však zatím ztrácí. Ve třinácti posledních kvalifikacích přitom ani jednou nepostoupil z první části.

Podle Greena je však potřeba vzít do úvahy rozdíl ve zkušenostech obou pilotů týmu Racing Point a věří, že se Stroll zlepší.

„Nepopíráme jeho výkonnost v sobotu odpoledne, on si myslí to samé. V sobotu odpoledne se trápí, ale musíme to vysvětlit. Je na začátku své kariéry a jede proti vyzrálému, zkušenému jezdci, který je na druhé straně garáže. Hodně se učí. V každé části každého závodu mu stanovujeme cíle, na co se má zaměřit a jak se zlepšit, vždy jsou to malé kousky, ale rozumí tomu,“ říká Green.

„Je neskutečně talentovaným pilotem. Již několikrát jsme to viděli, je to jen o získání zkušeností. Jakmile získá zkušenosti a sebejistotu, uvidíme, jak stahuje ztrátu na Checa a možná ho i přeskočí. Věříme, že to dokáže, jen to chvíli trvá.“

Racing Point se v letošní sezóně zatím hledá. Deváté místo Strolla v Kanadě bylo jediným bodovaným umístěním týmu v posledních pěti závodech. Podle Greena jde ještě o důsledek loňských finančních potíží, kdy byl tým Force India v nucené správě. Konsorcium vedené Lawrencem Strollem, otcem Lance Strolla, tým odkoupilo a přejmenovalo na Racing Point.

„Jen malé rozdíly vás přesunou z jednoho konce pole na druhý. Vůz má problémy s vyvážením, se kterými jsme již začali tuto sezónu. Myslím, že je to pozůstatek po tom, kde jsme zakončili minulý ročník a kde jsme byli jako společnost. V nadcházejících závodech a také po (letní) přestávce přijde hodně změn,“ odhaluje Green.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciardo: McLaren má balíček, jaký bychom potřebovali

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10