Racing Point Force India získal v prvním závodě 18 bodů

Esteban Ocon byl podle svých slov metr od toho, aby dostal tým Racing Point Force India v jeho prvním závodě formule 1 na vedoucí pozici během Velké ceny Belgie.
Racing Point Force India získal v prvním závodě 18 bodů

Před víkendem ve Spa-Francorchamps došlo k vyřešení situace okolo týmu Force India. Tým odkoupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem a tým od závodu v Belgii závodí pod názvem Racing Point Force India.

Ve včerejší kvalifikaci dosáhli Esteban Ocon a Sergio Pérez na nejlepší umístění v sezóně, když do závodu odstartovali z druhé řady.

Po startu závodu Sebastian Vettel na rovince Kemmel úspěšně zaútočil na vedoucí pozici Lewise Hamiltona. Na Vettela se ale tlačil také Ocon. Francouz nakonec musel zvolnit a propadl se i za svého týmového kolegu Péreze.

„Měl jsem dobrý start, dostal jsem se v první zatáčce (La Source) na vnitřek vedle Seba. On měl lepší trakci, možná jsem si tam byl až příliš jistý,“ řekl Ocon.

„Měl jsem dobrou rychlost, dobrý slipstream, chyběl mi asi tak metr. Podívám se na to, co jsem mohl udělat jinak. Ale bylo to dobré a čisté závodění, zábava. Všichni bychom se tam neposkládali, já brzdil dříve, abych byl v bezpečí a Sergio měl skvělou šanci.“

Force India o peníze z komerčních práv nepřijde

Force India o peníze z komerčních práv nepřijde

Pérez s Oconem se nakonec propadli na páté a šesté místo, když je v průběhu závodu překonali také Max Verstappen a Valtteri Bottas.

„Vidíte je blízko a myslíte si, že byste mohli mít šanci,“ řekl Pérez o souboji s rychlejšími vozy. „Reálně ale myslíte na to, kde je vaše pozice v závodě, takže nezáleží na tom, co dělají.“

Vzhledem k tomu, že Racing Point Force India je zcela nový tým, vstupoval do šampionátu s nulou na bodovém kontě. Už po prvním závodě v Belgii však v průběžném pořadí Poháru konstruktérů přeskočil Williams a je jeden bod za osmým Sauberem.

„Je to rozhodně skvělý start, obzvlášť po všech těch problémech, které jsme měli v posledních měsících. Skutečně čerstvý start pro tým a chci říct všem lidem zapojeným do předchozího týmu, že jsem velmi hrdý na to, čeho jsme dnes dosáhli. Myslím, že tento tým čekají velké věci,“ dodal Pérez.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Hamilton: Vettelův útok v prvním kole nebyl překvapující