Racing Point Force India slaví umístění ve druhé řadě na roštu

Tým Racing Point Force India dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie vozů formule 1 skvělého výsledku, když jeho jezdci Esteban Ocon a Sergio Pérez vyrazí do závodu z druhé řady na startovním roštu.
Racing Point Force India slaví umístění ve druhé řadě na roštu

Vozy Force India byly rychlé už v trénincích, v náročných podmínkách kvalifikace, která se zčásti odjela na mokré trati, se pak Ocon s Pérezem dokázali probojovat až do Q3.

Pro závěrečnou část kvalifikace jezdci nazuli pneumatiky do přechodných podmínek, a z toho Ocon s Pérezem vytěžili. Francouz se posunul na třetí místo a Pérez na čtvrté. Odsunuli tak Kimiho Räikkönena a jezdce Red Bullu, kteří závěr kvalifikace sledovali z boxů.

„Věděl jsem, že když jsou takové vlhké podmínky, tak máte příležitost a můžete něco udělat. Za takových podmínek je to mezi vozy vždy těsnější,“ řekl Ocon, který třetím místem dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku.

„Dnes jsme naplno využili potenciálu našeho vozu. Naposledy, když pršelo (V Monze v roce 2017) jsem také startoval třetí (Ocon v Monze obsadil v kvalifikaci páté místo, na třetí pozici na roštu se posunul díky penalizacím soupeřů - pozn. redakce), takže je to podruhé co prší a já startují třetí, je to skvělý výsledek. Je skvělé dosáhnout takového výsledku po náročném období pro Force Indii. To je za námi. Soustředíme se na tento víkend. Vůz byl tento víkend silný i za sucha, snad zítra dosáhneme na skvělý výsledek,“ dodal.

Čtvrtý na startu Sergio Pérez přiznal, že pro něj málem kvalifikace skončila nehodou v Eau Rouge.

„Z dnešního výsledku mám obrovskou radost, to byla skvělá kvalifikace! Je to skvělý výsledek pro tým - pro nové majitele, pro ty staré, kteří vybudovali tým jaký je teď, a pro všechny, kteří každý den tak tvrdě pracují. Kvůli dešti jsme museli trochu zariskovat,“ řekl Pérez.

„Rozhodli jsme se zůstat na suchých pneumatikách, protože trať byla v prvním a druhém sektoru suchá, ale pak déšť rychle zesílil. Měl jsem těsný moment v Eau Rouge a měl jsem štěstí, že jsem se vyhnul zdi, ale opravdu jsem to čekal horší, tady žádná nehoda není malá.“

„Museli jsme zajet pro přechodné pneumatiky a já v poslední zatáčce zablokoval zadní kola. Naskočil jsem na obrubník, poškodil jsem si přední křídlo a kvůli času, který zabrala jeho výměna, jsem měl čas zajet jen jedno rychlé kolo na přechodných. Možná, kdybych měl o kolo více, mohl bych bojovat o pole position, ale se 4. pozici můžeme být stále velice spokojeni.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Mokrou kvalifikaci ve Spa vyhrál Hamilton, Ocon třetí!

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00