Racing Point chystá na Singapur balík novinek. Chce být nejlepším ze zbytku

Racing Point po loňském turbulentním roce nevstoupil do letošní sezóny úplně nejlépe. V poslední době však tým zaznamenal pár dobrých výsledků a chce se ještě zlepšit.
Racing Point chystá na Singapur balík novinek. Chce být nejlepším ze zbytku

Racing Point je aktuálně na 7. místě v Poháru konstruktérů. Nejblíže má k Toro Rosso, na které ztrácí pět bodů. Do Singapuru chce tým přivést novinky.

„Očekávali jsme, že budeme ve Spa dobří, což se stalo,“ uvedl Otmar Szafnauer pro Motorsport.com. „Očekávali jsme, že budeme dobří v Itálii a také očekáváme, že docela dobří budeme i v Singapuru, protože máme pár triků v rukávu.“

Szafnauer byl požádán o potvrzení, že jeho slova znamenají větší upgrade pro Grand Prix Singapuru. „Ano. Je to další nová aktualizace. Velká aktualizace. Odtud budeme muset pochopit auto, získat správné nastavení, abychom se dostali na vrchol středu pole, kde jsme zvyklí a dá se říct, že tam i patříme.“

Podle Sergia Péreze chce být tým na konci sezóny čtvrtým nejrychlejším vozem na trati, což samozřejmě nutně neznamená čtvrtý v šampionátu.

„Chci se ujistit, že sezónu zakončíme se čtvrtým nejlepším vozem na startovním roštu a že to tak bude pravidelně na různých okruzích. To by byl dobrý konec.“

Szafnauer Pérezovy cíle potvrdil. „Ano. Myslím, že je to realistické a  zaměřujeme se na to.“

Pérez také odhadl, že tým bude muset zrychlit asi o 3 desetiny, aby se cíl podařilo naplnit.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pro Mercedes budou ve formuli E závodit Vandoorne a de Vries

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10