Race of Champions 2010 vyhrál Albuquerque

Portugalec Filipe Albuquerque si poradil s letošními mistry světa Sebastianem Vettelem i Sébastienem Loebem a zvítězil v Závodě mistrů. Včerejší Pohár národů vyhrálo Německo s Vettelem a Michaelem Schumacherem.
Race of Champions 2010 vyhrál Albuquerque

Překvapivým vítězem letošního ročníku prestižního Závodu mistrů (Race of Champions), který se konal v německém Düsseldorfu, se stal portugalský pilot italského šampionátu GT Filipe Albuquerque, který v minulosti závodil v sérii A1GP.

Albuquerque prošel hladce celým závodem. Ve čtvrtfinále porazil krajana Álvara Parenteho z GP2, v semifinále si vyšlápl na novopečeného mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela a ve finále zdolal trojnásobného vítěze Sébastiena Loeba, sedminásobného mistra světa v rallye. Ten se do finále dostal přes osminásobného vítěze 24 hodin Le Mans Toma Kristensena a trojnásobného mistra světa cestovních vozů Andyho Priaulxe.

Závod přinesl i čtvrtfinálový souboj Vettela se sedminásobným mistrem světa F1 Michaelem Schumacherem, který vyzněl lépe pro mladšího pilota Red Bullu. Oba Němci včera společně počtvrté v řadě vyhráli Pohár národů. Neslavně dopadl návrat Heikkiho Kovalainena. Vítěz z roku 2004 hned při své první jízdě havaroval a přestože zůstal nezraněn, ze soutěže odstoupil. Do vyřazovacích bojů nepostoupili mimo jiné také Alain Prost, Travis Pastrana či Mick Doohan. Mattias Ekström loňskou výhru neobhajoval, účastnil se posledního podniku série DTM v Šanghaji.

Podrobnější reportáž z Race of Champions 2010 přineseme v nadcházejícím čísle F1Magu.

Diskuze (35) Další článek: Prost věří, že Vettel může získat další tituly, návratu Schumachera rozumí
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.