Quantum Motorsports nestihlo Räikkönena, ale nelituje

Šéf Quantumu Motorsports Mansoor Ijaz říká, že se partnerství s Lotusem snažil uzavřít co nejdříve, aby mohl v týmu zůstat Kimi Räikkönen, ale jednání byla moc komplikovaná.
Quantum Motorsports nestihlo Räikkönena, ale nelituje

Räikkönen nedostává celý rok od Lotusu peníze a protahující se jednání s novým spoluvlastníkem Quantumem Motorsports mu na důvěře nepřidala, a tak se rozhodl odejít k Ferrari.

Quantum ho pochopitelně u týmu chtělo, ale prostě se to nepodařilo. "Pro Kimiho jako jezdce mám obrovský respekt," řekl Ijaz Autosportu. "Vlastně miluju jeho vrtošivou povahu. Ale není to o lítosti."

"Žijeme ve světě, ve kterém se mnoho věcí děje mimo naši kontrolu, a tohle byla jedna z těch situací. Pohnuli jsme se jedním směrem, oni (Lotus) to zablokovali. Pohnuli jsme se druhým směrem, oni to zablokovali, pohnuli jsme si jinam a konečně to prošlo."

"Ale tou dobou museli lidé dělat jiné věci. Všichni mají své časové cykly, ve kterých se rozhodují. To nemůžeme změnit."

Lotus se teď snaží získat Hülkenberga, který je podle Ijaze víc než dobrou náhradou.

"Odpověď je taková, že nikdy neřeknu, že lituji jeho odchodu, protože se nám rýsuje hezká a zářná budoucnost s Nicem Hülkenbergem. Ale zároveň nemůžu nijak snižovat, co znamenal (Räikkönen) pro tento tým a co znamená pro formuli 1."

"Pro jezdění má vášeň a nadšení, které jsem v životě viděl jen u mála jiných jezdců. Podstupuje rizika, která nepodstupuje moc jezdců."

"Byli bychom rádi, kdybychom ho měli další rok nebo dva? Ano. Ale přejeme mu, ať se mu u Ferrari daří, a těšíme se, až budeme příští rok stát vedle něj o stupeň výš v co největším počtu závodů."

Další článek: Za Vettelovou dominancí stojí práce s pneumatikami, míní Horner

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10