Quantum Motorsports nestihlo Räikkönena, ale nelituje

Šéf Quantumu Motorsports Mansoor Ijaz říká, že se partnerství s Lotusem snažil uzavřít co nejdříve, aby mohl v týmu zůstat Kimi Räikkönen, ale jednání byla moc komplikovaná.
Quantum Motorsports nestihlo Räikkönena, ale nelituje

Räikkönen nedostává celý rok od Lotusu peníze a protahující se jednání s novým spoluvlastníkem Quantumem Motorsports mu na důvěře nepřidala, a tak se rozhodl odejít k Ferrari.

Quantum ho pochopitelně u týmu chtělo, ale prostě se to nepodařilo. "Pro Kimiho jako jezdce mám obrovský respekt," řekl Ijaz Autosportu. "Vlastně miluju jeho vrtošivou povahu. Ale není to o lítosti."

"Žijeme ve světě, ve kterém se mnoho věcí děje mimo naši kontrolu, a tohle byla jedna z těch situací. Pohnuli jsme se jedním směrem, oni (Lotus) to zablokovali. Pohnuli jsme se druhým směrem, oni to zablokovali, pohnuli jsme si jinam a konečně to prošlo."

"Ale tou dobou museli lidé dělat jiné věci. Všichni mají své časové cykly, ve kterých se rozhodují. To nemůžeme změnit."

Lotus se teď snaží získat Hülkenberga, který je podle Ijaze víc než dobrou náhradou.

"Odpověď je taková, že nikdy neřeknu, že lituji jeho odchodu, protože se nám rýsuje hezká a zářná budoucnost s Nicem Hülkenbergem. Ale zároveň nemůžu nijak snižovat, co znamenal (Räikkönen) pro tento tým a co znamená pro formuli 1."

"Pro jezdění má vášeň a nadšení, které jsem v životě viděl jen u mála jiných jezdců. Podstupuje rizika, která nepodstupuje moc jezdců."

"Byli bychom rádi, kdybychom ho měli další rok nebo dva? Ano. Ale přejeme mu, ať se mu u Ferrari daří, a těšíme se, až budeme příští rok stát vedle něj o stupeň výš v co největším počtu závodů."

Další článek: Za Vettelovou dominancí stojí práce s pneumatikami, míní Horner

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.