Quantum chce u Lotusu Hülkenberga

Budoucí spolumajitelé týmu Lotus chtějí, aby Kimiho Räikkönena nahradil Nico Hülkenberg. Takový je vzkaz pro šéfa stáje Erica Boulliera.
Quantum chce u Lotusu Hülkenberga

Boullier od začátku říkal, že by nejraději získal Hülkenberga, ale rozhodnutí záleželo na tom, zda se podaří uzavřít partnerství s Quantum Motorsports.

Teď, když jsou dohoda a finanční zajištění týmu blízko, promluvil šéf Quantumu Mansoor Ijaz a apeloval na Lotus, ať podepíše s Hülkenbergem. "Jako nadcházející vlastníci a akcionáři jsme jasně dali najevo, jaké jsou naše preference," uvedl pro Autosport.

"Přál bych si, aby byl hladší přechod mezi Kimim a následujícím jezdcem, kterým podle nás bude Nico Hülkenberg, ale v životě to občas není tak jednoznačné a příjemné, jak byste chtěli."

Hülkenberg do médií říkal, že nechce čekat moc dlouho, aby se nakonec neocitl bez místa. Podle Eddieho Jordana dokonce už podepsal s Force Indií. V Abú Zabí však všechny strany říkaly, že nic uzavřené není.

Na otázku, do kdy by mělo dojít k uzavření smlouvy s německým pilotem Sauberu, Ijaz odpověděl: "Není na mně, abych se k tomu vyjadřoval. Můžu vám říct, že smlouva byla připravena k podpisu."

"Vím, že je do toho Nico natěšený, a myslím, že k uzavření dojde během velmi krátké doby."

Hülkenberg teď představuje nejlepší volbu na trhu s jezdci. "Nico je osobnost. Je to jezdec na vzestupu, má před sebou celkem dlouhou kariéru. V každém sportu mají sportovci určitou životnost, a pokud v sobě má pět nebo sedm let, je to dost na to, aby se s dobrým vozem, dobrými technologiemi a silným týmem dostal na vrchol."

Další článek: Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.