Quantum chce u Lotusu Hülkenberga

Budoucí spolumajitelé týmu Lotus chtějí, aby Kimiho Räikkönena nahradil Nico Hülkenberg. Takový je vzkaz pro šéfa stáje Erica Boulliera.
Quantum chce u Lotusu Hülkenberga

Boullier od začátku říkal, že by nejraději získal Hülkenberga, ale rozhodnutí záleželo na tom, zda se podaří uzavřít partnerství s Quantum Motorsports.

Teď, když jsou dohoda a finanční zajištění týmu blízko, promluvil šéf Quantumu Mansoor Ijaz a apeloval na Lotus, ať podepíše s Hülkenbergem. "Jako nadcházející vlastníci a akcionáři jsme jasně dali najevo, jaké jsou naše preference," uvedl pro Autosport.

"Přál bych si, aby byl hladší přechod mezi Kimim a následujícím jezdcem, kterým podle nás bude Nico Hülkenberg, ale v životě to občas není tak jednoznačné a příjemné, jak byste chtěli."

Hülkenberg do médií říkal, že nechce čekat moc dlouho, aby se nakonec neocitl bez místa. Podle Eddieho Jordana dokonce už podepsal s Force Indií. V Abú Zabí však všechny strany říkaly, že nic uzavřené není.

Na otázku, do kdy by mělo dojít k uzavření smlouvy s německým pilotem Sauberu, Ijaz odpověděl: "Není na mně, abych se k tomu vyjadřoval. Můžu vám říct, že smlouva byla připravena k podpisu."

"Vím, že je do toho Nico natěšený, a myslím, že k uzavření dojde během velmi krátké doby."

Hülkenberg teď představuje nejlepší volbu na trhu s jezdci. "Nico je osobnost. Je to jezdec na vzestupu, má před sebou celkem dlouhou kariéru. V každém sportu mají sportovci určitou životnost, a pokud v sobě má pět nebo sedm let, je to dost na to, aby se s dobrým vozem, dobrými technologiemi a silným týmem dostal na vrchol."

Další článek: Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10